GündemSağlık

YILIN EN PEMBE AYI

İzzet Baysal Devlet Hastanesi personeli, “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” kapsamında düzenlenen etkinliklerle “Yılın En Pembe Ayı” mesajını verdiler.

Bolu İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı İzzet Baysal Devlet Hastanesi 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında yapmış olduğu etkinliklerle yılın en pembe ayında dolu dolu çalıştı. Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında düzenlenen etkinlikler ile alakalı olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
EN İYİ KORUMA ERKEN TARAMA
“Sağlık Sizinle Başlar Bolu İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı İzzet Baysal Devlet Hastanesi olarak çalışan personelimiz için ‘SAĞLIK SİZİNLE BAŞLAR’ hareketliliği ile KETEM de kanser tarama programı başlattık.
KETEM Tarama Programı KETEM ile görüşerek personelimiz için randevu talep ettik. SMS ile tüm personelimize bilgilendirme mesajı atarak onları tarama programına katılmaya davet ettik. Böylece hem çalışanlarımızın kanser taramalarını yaptırmalarını hem de halkımıza örnek teşkil ederek farkındalık yaratmak istedik.
Sağlıklı Yaşam Aracı İl Sağlık Müdürlüğü hastanemize Sağlıklı Yaşam Aracı gönderdi. Sağlık yaşam aracında broşürler dağıtarak halkımızı meme kanseri hakkında bilgilendirdik.
MEME KANSERİNİN RENGİNİ PEMBEYE DÖNÜŞTÜRMEK İSTİYORUZ
Meme Kanseri Hakkında Bilgilendirme Metni Hastanemiz Genel Cerrahi Bölümü Opr. Dr. Gülden Cancan’dan Meme Kanseri hakkında kimlerin risk altında olabileceği, korunma ve belirtileri hakkında ayrıntılı bilgilere değindi.
Pembe Balon Etkinliği 1-31 Ekim Meme Kanseri farkındalık ayında sağlık çalışanlarımızın ve halkımızın bilgilendirilmesi ve meme kanseri hakkında farkındalık yaratarak pembe balon etkinliği düzenledik.
Pembe Kurdele Daha fazla kişiye ulaşma amacıyla tüm sağlık çalışanlarımız yakalarına pembe kurdele taktı.”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir