Gündem

YENİ YURT ÇATLAMAYA BAŞLADI

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu(KYK) tarafından Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Yerleşkesi’nde yaptırılan Hayreddin Tokadi Kız Yurdunda oluşan çatlaklar öğrencileri tedirgin etti. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler tepkilere neden oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu(KYK) tarafından Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Yerleşkesine üniversitelilerin barınma sorununu en aza indirmek için 2802 kişilik kız yurdu yapıldı. Eğitim ve öğretim yılı başında hizmete giren Hayreddin Tokadi Kız Yurdunun 8. katında çatlaklar oluştu. Çatlakları gören öğrenciler büyük bir tedirginlik yaşarken görüntüleri çekip sosyal medyada KYK hesaplarını etiketleyerek paylaştı. Öğrenciler paylaşımlarında, “Deprem bölgesinde olduğumuz için tehlikedeyiz. İlgililerin gereğini yapmasını istiyoruz” diyerek tedirginliklerini ifade ederken KYK Destek hesabından paylaşıma karşılık, “Belirtmiş olduğunuz konu tarafımızca araştırılacaktır” notu düşüldü.
Deprem bölgesinde olan ve sık sık irili ufaklı sarsıntıların yaşandığı ilimizde KYK tarafından henüz yeni yaptırılan yurtta oluşan çatlaklar akıllarda soru işareti bırakırken konuyla ilgili olarak KYK’dan resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.

 

Etiketler

2 Yorum

  1. Kim sorumlu başta vali.. ve bolu kyk sorumlusu..ilinde nekadar inşaat mühendisi varsa al ve git o yurda.. hemen.. KIYAMETTEN ÖNCE GİT.. açıklama istiyoruz hemen ..yurttakalan çocukların tümuü adına..ben

  2. Sıva çatlağı olma olasılığı var.Ancak genede iyi bir tetkik yapılmalı.Ayrica yurdun konumu çok kötü ne şehire yakın ne üniversiteye diyeceklerim bu kadar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir