Gündem

YENİ VALİMİZ AHMET ÜMİT GÖREVE BAŞLADI

27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bolu Valiliğine atanan Ahmet Ümit görevine başladı.

Valilik Binası önünde ilk olarak tören mangasını selamlayan Bolu Valisi Ahmet Ümit, eşi Şengül Ümit ile birlikte Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve daire müdürleri ile selamlaştı.
VATANDAŞLARIN YANINA GİDEREK TANIŞTI
Bolu Valisi Ahmet Ümit, eşi Şengül Ümit ile birlikte daha sonra Valilik binası çevresinde kendisini karşılamaya gelen vatandaşların yanına giderek onlarla bir süre sohbet etti. Vatandaşların ‘Hayırlı olsun’ temennisini alan Vali Ümit, daha sonra ise makama geçti. Valilik makamında gazetecilere açıklamalarda bulunan Bolu Valisi Ahmet Ümit, şu ifadelere yer verdi: “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı yüksek makamının 26.10.2018 tarih ve 2018/202 sayılı kararnameleri ile atanmış olduğum Bolu Valiliğine bugün itibariyle başlamış bulunuyorum. Bu vesile ile öncelikle hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum. Sahip olduğu kültürel ve tarihi mirası ile medeniyetimizin önemli merkezlerinden birisi ve aynı zamanda eşsiz doğal güzellikleri ile ülkemizin incisi olan Bolu’da sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Bizi bu güzel ve anlamlı ortamda buluşturan Rabbimize hamd ve sena ediyorum. Bu toprakları bize vatan yapan bütün ecdadımızı, birkaç gün önce 95. kuruluş yıl dönümünü kutlama onurunu yaşadığımız Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını, ayrıca tüm aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Bizi bu göreve lâyık gören ve bizlerin burada buluşmamıza vesile olan, bu güzel kente, kentin sahip olduğu tüm değerlere ve hususiyle saygı değer insanlarına hizmet etme fırsatını veren Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın İçişleri Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum. Yine bugüne kadar Bolu’ya hizmeti geçen tüm devlet erkanına, milletvekillerimize, valilerimiz başta olmak üzere her kademedeki bürokratlara, STK’lara, gerçek ve tüzel kişilere, kanaat önderlerine de gönülden teşekkür ediyorum.
“BİZ YÜCE BİR MİLLETİN BÜYÜK BİR DEVLETİN VE ŞANLI BİR TARİHİN BAHTİYAR MENSUPLARIYIZ. ÇOK ÇALIŞMAK TEMEL GÖREVİMİZ”
Devletimize, milletimize ve tarihimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirebilmek için var gücümüzle çalışmak hepimizin en temel görevlerindendir. Bizde Bolu Valisi olarak çalıştığımız süre ne kadar olursa olsun bu gerçeğin bilincinde olacağız. Tarihimizde ve kültürümüzde müstesna bir yeri olan, özellikle âl-i cenâp insan yapısıyla ve harika doğasıyla gönüllerde taht kuran Bolu’muzun; Ekonomik, sosyal, kültürel, sportif, çevresel ve turistik bütün değerlerine sahip çıkmak, bu değerleri korumak ve geliştirmek için var gücümüzle çalışacağız. Kimsesizlerin kimi olacağız. Öksüz yetim, fakir fukara, garip gureba ve dezavantajlı vatandaşlarımızı daima birinci derecede ilgi alanımızda tutacağız. Atanmış değil adanmış bir anlayışla çalışacağız. Başka bir anlatımla yükselmek için değil, insanımızın huzur ve refahı için yapılması gereken işleri yüklenmek ve gereğini yapmak için mücadele edeceğiz; Gelişim ve gelişim için değişim içinde olacağız. En önemli hazinelerimizden olan tarihimize ve kültürümüze sahip çıkacağız. Yaşlılarla, çocuklarla ve gençlerle daha yakından ilgileneceğiz. Her vatandaşımızın yüreğine dokunmaya çalışacağız.
“YARATILANI YARATANDAN ÖTÜRÜ SEVECEĞİZ”
Tüm iş ve işlemlerimizde insan eksenli olacağız. Yaratılanı Yaratandan ötürü seveceğiz. Meseleler karşısında daima çözüm odaklı olacağız. Sorunların çözümünde hıza, performansa ve zamanında müdahaleye önem vereceğiz.
“KAMU HİZMETLERİNİN DAHA HIZLI SUNULMASINI TEŞVİK VE TAKİP EDECEĞİZ”
Halkımıza hizmet sunan tüm kamu kurumları yasalar çerçevesinde doğrudan veya dolaylı olarak denetlenerek hizmetlerinin daha kaliteli, daha insan eksenli, daha mütebessim ve daha hızlı sunulmasını teşvik ve takip edeceğiz.
“MEMLEKETİMİZİN ASLİ SAHİPLERİ ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZDİR. HALKIMIZ DA ONLARIN MANEVİ MİRASÇILARIDIR. BİZLER DE BU SEBEPLE BURADA OLDUĞUMUZUN BİLİNCİNDE OLACAĞIZ”
Daha verimli çalışıp daha kaliteli hizmet üretebilmeleri için çalışanlarımızın da hak ve hukuklarına saygının hâkim kılınmasına özen göstereceğiz. Devletimizin yatırım, kalkınma, istihdam ve diğer politikalarını yerel imkanlar ölçüsünde en üst seviyede destekleyeceğiz. Bunun için kamu ve özel sektör yatırımlarını teşvik edeceğiz.
“İL GENELİNDE YÖNETİMİ YÖNETİŞİMLE GÜÇLENDİRECEĞİZ”
Bu amaçla; Şehrimizin kamu veya özel tüm kurumlarıyla ve halkımızla iş birliği ve istişare içinde olacağız. 24 saat esasına göre kapımızı ve telefonlarımızı herkese daima açık tutacağız. Vatandaşlarımızın yapıcı eleştirileri, önerileri ve yönetime katkıları bizi daima mutlu edecek ve bize yol gösterecektir.
“ÇALIŞMALARIMIZI GÜÇLÜ BİR TAKIM RUHUYLA, BİRLİK VE BERABERLİK ANLAYIŞI İÇİNDE YÜRÜTECEĞİZ”
Bu takımın üyeleri; Milletvekillerimiz, Vali Yardımcılarımız, Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız başta olmak üzere tüm çalışanlarımız, üniversitemiz, öğretim kurumlarımız, Bolu’lu ve kendisini Bolu sevdalısı hisseden bütün hemşerilerimizden oluşacaktır.
“VİZYONUMUZ ADALET, MİSYONUMUZ HALKIMIZIN HUZUR VE GÜVENLİĞİ OLACAKTIR”
Bunun için yapılması gerekenler yasal sınırlar içinde ve zamanında en etkin şekilde yerine getirilecektir. İlgi ve alâkalarınız dolayısıyla sizlere ve tüm halkımıza tekrar teşekkür eder, selam, saygı ve muhabbetlerimi sunarım. Kubbede hoş bir seda bırakmak temennilerimle Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Kısacası hep birlikte çalışacağız ve hep birlikte başaracağız inşallah.”
VALİ YARDIMCILARI VE KAYMAKAMLARLA TOPLANTI YAPILDI
Bolu Valisi Ahmet Ümit, makamdaki basın toplantısının ardından Valilik Abant Toplantı Salonunda Vali Yardımcıları ve Kaymakamlarla bir toplantı gerçekleştirdi.
Bolu Valisi Ahmet Ümit toplantıda Vali Yardımcıları ve Kaymakamlara, “Vatandaşların dertleriyle dertlenmeye, onların içinde olmaya devam edelim” dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir