Gündem

VALİ ÜMİT’TEN İGM’YE ZİYARET

Bolu Valisi Ahmet Ümit İl Genel Meclisi’nin Aralık Ayı toplantısına katıldı. Toplantının ardından İl Özel İdaresi Genel Sekreteri’ni de ziyaret etti.

Bolu Valisi Ahmet Ümit’i İl Özel İdaresi’ne gelişinde İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, İl Özel İdare Genel Sekreteri Sırrı Köstereli karşıladı. İl Özel İdaresi ziyaretinde ilk olarak İl Genel Meclisi’ni ziyaret ederek Aralık Ayı toplantısına katılan Vali Ümit, bu zamana kadar yapılan bütçelerde hep denk bütçe yapılmış olmasının Bolu için gurur verici olduğunu belirterek, 2019 yılı bütçe görüşmelerindeki özverili çalışmalarından dolayı meclis üyelerine teşekkür etti.
İl Genel Meclislerinin Belediye sınırları dışındaki mahalli ve müşterek hizmetlerin yürütülmesi amacıyla kurulduğunu belirten Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Meclis olarak son 5 yıl içinde İl Genel Meclisi çalışmaları gözden geçirildiğinde; Milli Eğitim başta olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasına katkılarınız olmuş. Susuz köyümüz kalmamış, köylerimizin % 70 civarında kanalizasyonunun yapılmış, su isale hatları ve su depoları yenilenmiş. Asfaltsız köy yolumuz kalmamış, çöplerin toparlanmasında büyük bir mesafe almışsınız ve inşallah önümüzdeki süreçte beraberce çevre konusunda güzel adımlar atacağız. Özel idaremizin mülkleri milletimizin lehine kullanılarak insanlarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi sağlanmış, en önemlisi de meclis olarak uyum içerisinde çalışmışsınız. Köylerin yaşatılması, köydeki kültürün, hayvancılığın, köy hayatının yaşatılması çok önemli. Hepinize emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer’de Vali Ümit’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, amaçlarının Bolu’ya hizmet etmek olduğunu ve uyum içerisinde bunu yapmaya gayret gösterdiklerini söyledi.
Vali Ahmet Ümit, İl Genel Meclisini ziyaretinin ardından İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Kösterili’yi de ziyaret etti. İl Özel İdaresi çalışmaları hakkında Genel Sekreter Sırrı Köstereli’den bilgiler alan Vali Ümit, “Amacımız vatandaşlarımızın daha rahat yaşamasını sağlamak. İlimizin en ücra köşelerine dahi güzel hizmetler ulaştırma çaba ve gayreti içeresinde olan, vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmek ve refah seviyelerini artırmak amacıyla mesai mefhumu gözetmeksizin özverili bir şekilde çalışan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir