Bolu'dan Haberler

VALİ BARUŞ, VEDA ZİYARETLERİNDE

İçişleri Bakanlığı'nın son kararnamesi ile Malatya Valiliği'ne atanan Vali Aydın Baruş, veda ziyaretleri kapsamında kurum ve kuruluşları ziyaret etti.

Vali Aydın Baruş ziyaretler kapsamında ilk olarak Bolu Komando Tugay Komutanlığı’nı ziyaret etti. Vali Baruş’u burada Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Metin Eştürk karşıladı. Tugay Şeref Defterini imzalayan Vali Baruş’a Albay Eştürk tarafından bir hediye takdim edildi.

JANDARMA KOMUTANLIĞI ZİYARETİ
Vali Aydın Baruş, veda ziyaretleri kapsamında Bolu İl Jandarma Komutanlığı’nı da ziyaret ederek vedalaştı. Vali Baruş’u ziyarette İl Jandarma Komutanı Nadir Çelik karşılarken, tüm idari askeri personel de Vali Baruş’u karşıladı. Ziyarette Vali Baruş, Jandarma Şeref Defterini imzalarken, Jandarma Komutanı Çelik tarafından Vali Baruş’a bir hediye takdim edildi.

ADLİYE ZİYARETİ
Vali Baruş, veda ziyaretleri kapsamında yeni Adliye binasına giderek burada sırasıyla Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Turgut Delal, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Seyfi Han ile Bolu Barosu Başkanı Avukat Sabri Erhendekçi’yi ziyaret ederek vedalaştı.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI ZİYARETİ
Vali Baruş diğer veda ziyaretini ise Bolu Belediyesi’ne gerçekleştirdi. Vali Baruş’u belediye binası önünde karşılayan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile belediyenin bazı birimlerini gezen Vali Baruş, daha sonra makam odasına geçti. Başkan Yılmaz’la bir süre sohbet eden Vali Baruş, daha sonra Bolu Belediyesinden ayrıldı.

“ALLAH MİLLETİMİZE MEMLEKETİMİZE ZEVAL VERMESİN”
Bolu Vali Aydın Baruş gerçekleştirdiği veda ziyaretleri kapsamında İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan ve emniyet çalışanlarını ziyaret ederek vedalaştı. Ziyarette Emniyet Müdürü Erdoğan ve Müdür Yardımcıları tarafından karşılanan Vali Baruş, daha sonra diğer emniyet personeli ile de bir araya geldi.
Bolu’da yaklaşık 3 buçuk yıl görev yaptığını belirten Vali Baruş, bu süre zarfında emniyetle güzel çalışmalar yaptıklarını dile getirdi. Emniyet çalışanlarının her zaman fedakarca çalıştığının da altını çizen Vali Baruş, “Allah sizlerden razı olsun. Sizlerin nasıl fedakarlıklarla çalıştığınızı biliyorum. Bundan sonra da bu gayretle çalışacağınıza eminim. Allah yolunuzu açık etsin. Allah milletimize, memleketimize zeval vermesin” dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir