Gündem

ÜNİVERSİTELİLER METİN’LE CANLI YAYIN YAPTI

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin'i evlerine davet eden üniversiteliler sosyal medya üzerinden açtıkları canlı yayınla Fatih Metin'e Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerinin sorunlarını aktarma imkanı buldu. Metin, öğrencilerin sorularını içtenlikle cevaplarken üniversitelilerin bir sonraki konuğunun ise Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan olacağı öğrenildi.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi(BAİBÜ) öğrencileri Yusuf Çay ve Onur Kaynarcalı, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler için öğrenci evi ziyaretlerini de sürdüren AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin’i evlerinde ağırladılar. Daveti memnuniyetle kabul eden Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, bir süre Çay ve Kaynarcalı ile sohbet ettikten sonra ikilinin sosyal medyada canlı yayın teklifini kabul etti. BAİBÜ öğrencilerinin ilimizde yaşadığı sorunları ve taleplerini Fatih Metin ile paylaşan gençler, sosyal medya yayınında üniversitelilerden gelen soruları Başkan Adayı Metin’e sorarak öğrencilerin sesi oldular.
Öğrencilerin problemlerini herhangi bir siyasi partiye yönelmeden, bütün Belediye Başkanı Adaylarına iletmek isteyen ve üniversiteliler için düşünülen projeler hakkında bilgi alan Çay ve Kaynarcalı, programlarına diğer Başkan Adaylarını davet ederek devam edeceklerini bildirdiler. Üniversiteliler Fatih Metin’in ziyaretinden ve sorulara verdiği samimi cevaplar nedeniyle Metin ve beraberindekilere teşekkür ederken, Belediye Başkan Adayı Metin ise öğrencilerin sorunlarını ifade etmelerine imkan sağladıkları ve kendisiyle buluşturdukları için BAİBÜ öğrencilerine teşekkür etti.
BİR SONRAKİ KONUK ÖZCAN OLACAK
Belediye Başkan Adaylarının Bolu halkı için büyük vaatleri olduğunu dile getiren ikili, ilimizde önemli bir nüfusa sahip üniversite öğrencileri için de düşünülen projeleri öğrenmelerinin hakları olduğunu belirterek şunları söylediler: “Yıllardır bu üniversitenin öğrencisiyiz. Öğrenciler ile ilgili problemleri bir çok kanalda yetkililere ulaştırmaya çalıştık fakat bazı yerlerde eksik kaldık. Bununla beraber sadece öğrenci kesiminin değil, belediye tarafınında öğrencilere ulaşmakta zorluk çektiğini gördük. Bunun için seçim döneminde aklımıza böyle bir fikir geldi. Fikrin bizim için herhangi bir siyasi amacı yok. Sadece öğrencilerin belediye başkan adaylarına en kolay yoldan ulaşıp, sorunlarını aktarmasını amaçladık. Aynı zamanda belediye başkan adaylarının da öğrencilere aktarmasını sağladık. İlk misafirimiz Adalet ve Kalkınma Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin’i misafir ettik. Sıradaki misafirimiz ise Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Tanju Özcan olacak. Tüm öğrenci arkadaşlarımızı sorunlarını paylaşmalarını, yapılacak projeleri dinlemeleri için Cumartesi akşamı 19.30’da Tanju Özcan ile yapılacak yayınımıza davet ediyoruz.”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir