Gündem

TUNCAY ÇELİK SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

AK Parti'de yerel seçimler için Aday Adaylığı müracaatlarının başlaması ile birlikte aday adayı olmak isteyenler bir bir açıklama yapmaya başladı.

31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için AK Parti Aday Adaylığı sürecini 5 Kasım itibariyle başlattı. Aday Adaylığı müracaatlarının başlaması ile birlikte birçok siyasi de aday adaylığı başvurusu için kolları sıvadı. Aday Adaylığını sosyal medyadan duyuranlar arasında Milli Türk Talebe Birliği(MTTB) Bolu Teşkilatında daha 19 yaşındayken Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Tuncay Çelik de yer aldı. Çelik sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Sevgili akrabalarım, dost ve arkadaşlarım. Perşembe günü saat; 13.00 de, Ak Parti’den Belediye Meclis Üyeliğine adaylığımı açıklıyorum. Müsait olan herkesi bu mutlu güne davet ediyorum. (Ak parti il binasında, saat 12.45)” ifadelerine yer vererek Bolu Belediye Meclis Üyeliği için Aday Adaylığını resmen açıkladı.

TUNCAY ÇELİK Kimdir?
17 Kasım 1986 Yılında Bolu’nun Merkez İlçesi Bahçeköy köyünde dünyaya gelen Tuncay Çelik İlkokul 1.Sınıfı Köy okulunda Diğer Kademlerini ise Merkezde ki Gazi Paşa ve Milli Egemenlik İlk Okulunda, Ortaokulu Atatürk Ortaokulunda, Lise Öğrenimini ise Bolu Ticaret Meslek Lisesinde tamamladı. Eğitim hayatına Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi İktisadi ve İdari Programlar İşletme Yönetimi alanında devam etti. Üniversite hayatı ile birlikte Doğup, büyümüş olduğu Tabiatın kalbi ve Büyük sevdası olan memleketi Bolu için, Bolu’daki Genç kardeşleri için genç yaşta hizmet etmeye ve bu uğurda bir fiil çalışmaya başladı.
Daha 19 yaşında iken Tarihimizin önde gelen ve büyük bir maziye sahip olan öğrenci derneklerinden Milli Türk Talebe Birliği’nin (MTTB) yeniden kuruluşunda yer aldı ve 3 yıl başkan yardımcısı olarak hem kentin hem de üniversitedeki kardeşlerimizin hizmetinde faaliyet göstererek, kültürel ve sosyal, bir çok organizasyonda aktif rol aldı.
Üniversite öğrenimi boyunca edinmiş olduğu bu bilgi ve birikim ile bu sefer farklı bir sivil toplum oluşumunda yer alarak, gençlik çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ederek 2007 yılından 2013 yılına kadar gençlik meclisi başkanlığı görevini yürüterek, 100 den fazla projeyi hayata geçirdi.
Tuncay Çelik Sivil Toplum Çalışmalarının yanı sıra siyasi çalışmalarda da aktif rol almış ve bu kapsamda 2009 – 2010 yılları arasında Ak Parti Bolu İl Gençlik Kolları Yerel Yönetimler Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Gençlerin yerel yönetim alanında neler yapabileceğini gençlerin gözüyle ilgili makamlara ileterek hem genç kardeşlerimizin kişisel gelişimlerini ve özgüvenlerini sağladı, hem de yerel idarecilere gençlerin düşüncelerini bir de farklı bir bakış açısıyla sundu.
2016 – 2018 yıllarında ise Milli Birlik Cemiyeti‘nin kuruluşunda yer alarak başkanlık görevini yürüttü. Cemiyetin Çalışmaları ile Ülkemizin ve milletimizin menfaatlerini korumaya yönelik programlar ve toplantılar tertip etti.
Tüm bu çalışmalarının yanında Yerel Basının önemli gazeteleri olan Takip Gazetesi ve Bolu Gazetelerinde köşe yazıları kaleme alarak İlin ve Ülkenin gündemlerine ışık tuttu. Ayrıca analiz14 isimli bir yerel gazetenin de sahibi olarak sadece köşe yazıları ile değil, ilgili haberler ile de vatandaşların doğru ve tarafsız bilgiler alması için çalışmalar yürüttü.
Medya çalışmalarına yerelde ulusal yayın yapan bir televizyon kanalı ile devam etti ve 13 Bölüm devam ettirdiği ‘’Zaman Tüneli’’ isimli bir program ile seyir dünyasında izleyicilere bir çok farklı konu ve konuklar ile hizmet etti.
Evli ve Bir çocuk sahibi olan Tuncay ÇELİK Halen Özel sektörde yönetici olarak çalışmaktadır.

Etiketler

Bir Yorum

  1. İnşaallah bu görevi layıkıyla yerine getirebilecek bir bilgi birikimine ve tevazu sahibi olduğuna inancım yerinde,bu girişimine yerel yönetimin sessiz kalmayacaktır.
    sevgi ve saygılarımla rabbim işini rast getirsin güzel kardeşim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir