Sağlık

TEMEL MODÜL EĞİTİMİ VERİLDİ

limizde Acil Yardım Ambulanslarında görev yapan personellere yönelik, hizmet içi eğitim programı kapsamında yer alan Temel Modül Eğitimi düzenlendi.

İl Sağlık Müdürlüğü, Personel, Acil, Sağlık, İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanlığına bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliği eğitmenleri tarafından sahada aktif olarak çalışan ve göreve yeni başlayan personellere yönelik olarak düzenlenen mesleki gelişim programında 5 gün boyunca teorik ve uygulamalı eğitimler verildi. Temel Modül Eğitimi, son gün verilen medikal ve travma senaryoları ile sonlandırıldı. Eğitimde kursiyerlere yönelik temel yaşam desteği, hava yolu açılması ve ventilasyonun sağlanması, olay yeri yönetimi, triaj ve haberleşme, solunum yetmezliğine yaklaşım, şoklu hastaya yaklaşım ve damar yolu sağlanması, travmalı hastaya yaklaşım, temel ekg, periarrest ritimler, arrest (ölümcül) ritimler konuları teorik olarak anlatıldı ve her derse yönelik uygulama masası açıldı. Hastane ambulansları ve İl Ambulans Servisi Başhekimliği bünyesinde görev yapan toplam 22 sağlık çalışanı eğitime katıldı.
İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol düzenlenen eğitim programı ile alakalı olarak, “Başarıyı sağlamak çok yönlü eğitim becerileri ile doğru orantılıdır. Bu sebepten yola çıkarak ilimizde düzenlenen eğitimlerin hem görevine yeni atanan hem de aktif olarak görev yapan tüm çalışanlarımızın mesleki kariyerlerine güzel katkılar sağlayacağını düşünüyorum. Acil Sağlık Hizmetinin sunumunda gece gündüz demeden, 24 saat halkımızın yardımına koşan personellerimize emeklerinden dolayı teşekkür eder, başarılar dilerim” diye konuştu.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir