GündemSiyaset

MHP BOLU, 50. YIL KUTLAMALARINA KATILDI

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP), Adana'da 50. Kuruluş Yıldönümünü düzenlenen coşkulu programla kutladı. Programa MHP Bolu İl Teşkilatları ve Bolu Ülkü Ocakları Teşkilatları da katıldı.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP), kuruluşunun 50. yılını 1969 yılında ilk kongresini gerçekleştirdiği Adana Adnan Menderes Spor Salonunda gerçekleştirilen programla kutladı.MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli ve Ülkü Ocakları Genel Başkanı Dr. Sinan Ateş’in bizzat katıldığı, 81 ilden gelen davetlilerle coşkulu bir şekilde gerçekleştirilen kutlama programına MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran, Başkanvekili Mehmet Başaran, Merkez İlçe Başkanı Osman Artuç, Kadın Kolları üyeleri, Belediye Başkan Adayları, Bolu Ülkü Ocakları yöneticileri ve üyeleri ile çok sayıda partili ve ülkücüler de katıldı.
“3 HİLAL MİLLİYETÇİ UYANIŞIN BİR KEZ DAHA SEMBOLÜ HALİNE GELDİ”
Programda konuşan MHP Lider Bahçeli, “Tarih 1969 yılının 9 Şubatıydı. Bir karar verilecekti. Bir adım atılacaktı. Bir hareket başlayacaktı. Şanlı Başbuğ, yeni bir çağı, yeni bir Ergenekon’u müjdeliyordu. Kaynağını Türk İslam ülküsünden bulmuş Türk milliyetçiliği eyleme geçiyordu. Yepyeni bir meşale yanıyordu. 9 Şubat 1969’da partimizin ismi Milliyetçi Hareket partisi oldu. 3 hilal milliyetçi uyanışın bir kez daha sembolü haline geldi” dedi.
“50. KURULUŞ YILIMIZ KUTLU OLSUN”
MHP’nin 50. kuruluş yılı dolayısıyla MHP Bolu İl Başkanlığı ve İlçe Başkanlıkları adına bir mesaj yayımlayan MHP İl Başkanı Cihan Başaran ise mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bir ülkünün peşinde 50 yıl, vazgeçilmez yeminle yürüyen, Başbuğ Alparslan Türkeş’e, MHP Genel Başkanımız Sayın Doktor Devlet Bahçeli Beyefendiye ve yanında dimdik duran dava arkadaşlarına, şehitlerimize, gazilerimize, şükranlarımı sunuyorum. 50. kuruluş yılımız kutlu olsun.”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir