Gündem

“KÜRŞAT MİSALİ KIRK KİŞİ İLE DÜNYAYI BAŞINIZA YIKARIZ”

Bolu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül, Çin Hükümeti yönetimini Doğu Türkistanlılara uyguladığı politikalar dolayısıyla sert bir dille eleştirdi. Akgül açıklamasında, "Değil 3 milyar 10 milyar olsanız Atamız Kürşat misali kırk kişi ile dünyayı başınıza yıkarız" dedi.

Son günlerde kamuoyunda sıkça tartışılan Çin Hükümetinin Uygur Türklerine uyguladığı baskıcı ve yanlış politikalar hakkında Bolu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül yazılı bir basın açıklaması yaptı. Ülkü Ocakları İl Başkanı Akgül, Çin Hükümetini sert bir dille eleştirdiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bilindiği üzere Doğu Türkistan’da 300 yıldır Müslüman-Türk Milletini asimile etme ve işkenceler tüm adiliği,Çirkinliği ile devam etmektedir.Yüce Türk Müslüman alemini Türk Irkını ve İslamiyeti yok etme planlarını sürdüren aşağılık Çin politikaları Çocuk tecavüzleri,zorla alkol tüketimi,Türk kadınlarının zorla Çinliler ile evlendirilmesi,tecavüz ve işkenceler ile sürdürülmekte Asil Türk milleti aşağılayıcı tüm muameleler yapılmaktadır.Ülkü Ocakları Bolu İl Başkanlığı olarak Genel Başkanımız Sayın Dr.Sinan ATEŞ beyefendinin de destekleriyle ilimizde yaşayan 14 aile toplamda yüzü aşkın Uygur Türk’ü kardeşlerimize kol kanat germekte,onların yaralarına merhem olmaya çalışmaktadır.
“KÜRŞAT MİSALİ KIRK KİŞİ İLE DÜNYAYI BAŞINIZA YIKARIZ”
Adi Çin Şunu iyi bilmelidir ki Biz Yüce Türk Milletinin en meşhur olan şeyi Osmanlı Tokadıdır. Bizim tokadımızı geçmişte yiyen Çin aklını başına almalı 25 Milyonu aşkın Türk Müslüman kardeşlerimize yapılan işkencelere son vermelidir. Değil 3 milyar 10 milyar olsanız Atamız Kürşat misali kırk kişi ile dünyayı başınıza yıkarız.Türklük gururumuz İslamiyet şuurumuzdur. Yüce Allah soy kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun.İlimizde soydaşlarımıza destek olan tüm hayırseverlerimize teşekkür ederim. Varlığımız Türk Varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türk’üm Diyene!!”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir