Gündem

“KOCA ÜNİVERSİTE BİR TROLÜ RT EDİYOR”

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi(BAİBÜ) resmi Twitter hesabından yapılan siyasi bir paylaşım birçok takipçinin tepkisini çekti. Fenomen twitter hesabı @kacsaatolduson kullanıcısı ise yapılan paylaşımı alarak, "Üniversiteler bilim yuvası olmaktan çıkıp trol yuvası olmuş. Koca üniversite bir trolü rt ediyor" diye paylaştı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi(BAİBÜ) resmi Twitter hesabından yapılan siyasi bir paylaşım takipçilerin büyük tepkisini topladı. Öğle saatlerinde BAİBÜ Twitter hesabı @ibuajanda isimli hesaptan bilgilerinde AK Parti Denizli İl Başkan Yardımcısı yazan Cemile Taşdemir’in FETÖ ile alakalı yaptığı paylaşım RT edildi. Söz konusu paylaşımda Taşdemir’in, “Ak Parti geldiğinde zaten Fetö devletti. Boşuna Ak Partililerin Fetöyle ilgili arşivden fotolarını çıkarıp delil sunmayın 48 yıllık ‘hoca’ görünümlü Fetöyü ortaya çıkaran adamın adıdır Recep Tayyip Erdoğan” ifadelerine yer verdiği görüldü. Paylaşım kısa sürede birçok öğrenci tarafından ekran görüntüsü alınarak sosyal medyada yayılmaya başladı.
ÜNİVERSİTE HESABINDAN AK PARTİ PROPAGANDASI
BAİBÜ’nün resmi Twitter hesabı “ibuajanda” kullanıcı adlı hesaptan yapılan RT takipçilerin tepkisini çekti. Birçok öğrenci ve hesabı takip eden kullanıcılar, “Bilim yuvası olan üniversitelerin böyle işlere alet edilmesi, resmi hesaplarından siyasi içerikli paylaşımlar yapmaları son derece yanlış. Üniversitenin resmi hesabından AK Parti propagandası yapılması da diğer siyasi partilerin paylaşımlarının yapılmasını da yanlış buluyoruz. Cemile Taşdemir isimli kullanıcının yazdıklarının üniversite hesabından yayınlanarak ne yapılmaya çalışıldığını merak etmekteyiz. Bu paylaşımı kim, ne amaçla yapmıştır?” yorumunda bulundular.
GEÇ DE OLSA FARKEDİP KALDIRDILAR
Öte yandan birkaç saat BAİBÜ’nün resmi hesabında duran paylaşım daha sonra kaldırıldı. Hesaptan konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken üniversite sitesinde yer alan haberlerin paylaşımı yapıldı.
SOSYAL MEDYANIN DİLİNE DÜŞTÜ
Ayrıca yapılan yanlışlığın ekran görüntüsü “kacsaatolduson” kullanıcı adlı Twitter fenomeni hesaptan da paylaşıldı. “Üniversiteler bilim yuvası olmaktan çıkıp trol yuvası olmuş. Koca üniversite bir trolü rt ediyor” notuyla paylaşılan görüntüler kısa sürede yüzlerce kişi tarafından RT edildi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir