GündemSağlık

KARACASU’YA YENİ FTR HASTANESİ GELİYOR

Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydili, beldeye 2019 yılı içinde 320 yataklı bir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yapılacağını açıkladı.

İlimiz Karacasu beldesine yapılacak yatırımlar ile ilgili açıklamalarda bulunan Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydili, beldeye yeni bir Fizik Tedavi Hastanesinin yapılacağı müjdesini verdi. Konuyla ilgili olarak Belediye Başkanı Beydili açıklamasında, “Beldemizdeki Fizik Tedavi Hastanesini yeterli gelmiyor, Türkiye’nin her yerinden buraya hasta geliyor. Ancak yoğunluktan dolayı hasta yatış alamıyor, bize başvuruyor, ancak bizim de yapabileceğimiz bir şey yok. Eğer acil bir durum söz konusu ise hastalarımız ayakta tedavi oluyor ve biz de onları makul ücretleri olan anlaşmalı pansiyonlarımıza yönlendiriyoruz konaklamaları için. Hasta gün içinde hastanede tedavisini görüyor daha sonra geceyi pansiyonda geçiriyor” dedi.
320 YATAKLI FİZİK TEDAVİ HASTANESİ
Yine de hastane ve pansiyonların konaklamada yetersiz kaldığına dikkat çeken Celal Beydili açıklamasının devamında şunları söyledi: “Orman Bakanlığı’na ait 85-86 dönümlük bir yer var. Burasının Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi olması için İl Sağlık Müdürlüğü, Orman Bakanlığıyla anlaştı. Biz bu yerin biz 31 dönümlük kısmını Sağlık Bakanlığına ayırdık. 31 dönümlük yere de Sağlık Bakanlığı 220 yataklı hastane yapacaktı. Ancak ben bu sayının da yeterli olmayacağını kendilerine ilettim, karar alarak burayı 4 kata çıkardık. Böyle bir kolaylık sağladık ve oraya 320 yataklı bir Fizik Tedavi Hastanesi yapılacak. İnşallah Nisan ayında projesi gerçekleşecek. Yani Karacasu daha da gelişecek.”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir