GündemSiyaset

İYİ PARTİ TEŞKİLATLARI KAHVALTIDA BULUŞTU

İYİ Parti İl Teşkilatı ve İYİ Parti İlçe Teşkilatları “birlik, beraberlik ve dostluk kahvaltısında" bir araya geldi.

Haftasonu düzenlenen kahvaltıda bir araya gelen İYİ Parti Bolu Teşkilatları keyifli geçen zamanın tadını çıkardılar. Kahvaltıda İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş ve İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Güler kısa bir konuşma yaptı.İl Başkanı Ahmet Örnekbaş konuşmasında birçok konuya açıklık getirerek konuşmasına birlik beraberlik mesajı vererek başladı.
İYİ Parti İl başkanı Örnekbaş konuşmasında şunları söyledi: “Değerli İYİ Partili cesur dava arkadaşlarım, İYİ Parti BOLU İl ve ilçe yönetimlerince dostluk ve kardeşlik olarak düzenlemiş olduğumuz kahvaltılı toplantımıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Partimizin kuruluş aşamasından bu güne geldiği nokta ve önümüzdeki yerel seçimlerle ilgili muhtemel gelişmeleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Malumunuz olduğu üzere İYİ Parti bir (1) yıl gibi kısa bir sürede örgütlenmesini tamamlayıp 24 Haziranda ilk genel seçimlere girip oradan %10 gibi bir oy oranı ile 43 Milletvekili çıkarmış olup Türkiye Büyük Millet Meclisinde partimizi temsil etmektedir. Milletimiz için çok önemli konularda da Önergeleri ve yasa tekliflerini gündeme getirmektedir.”
“Mecliste Keşke sayımız biraz daha fazla olsaydı birçok yasa, birçok kanun bu meclisten geçecekti, fakat milletimiz böyle takdir etti” diye serzenişte bulunan Örnekbaş konuşmasına şöyle devam etti: “Önümüzdeki 31 Mart’ da yapılacak yerel seçimlerde Parlamento seçimleri gibi önem arz etmektedir. Yerel seçimlerde de Belediye Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, İl genel Meclis Üyeleri, Mahalle ve Köy Muhtarları seçilecektir.
Kamuoyundan takip ediyorsunuz 24 Haziranda olduğu gibi 31 Mart seçimleri içinde Cumhuriyet Halk Partisi ile birçok yerde genel olarak işbirliği yoluna gittik. Bolu ilimizde de yine bu görüşmeler çerçevesinde işbirliği yapılan illerden bir tanesi olarak şu anda önümüzde durmaktadır.Bizler de partinin yetkili kurulundaki arkadaşlar olarak değişik zamanlarda muhatabımız olan Cumhuriyet Halk Partisi ile görüşmelerimizi sürdürmekteyiz ve henüz sonuçlanmış değil. Fakat görüşmelerimizin olumlu yönde gittiğini sizlere söyleyebilirim, iyi yönde gittiğini bu sayede bir çok belediye meclis üyeliği ve il genel meclis üyeliği kazanabileceğimizi düşünüyorum. Burada yalnız bir şeyi ayırt etmek lazım, bizim iş birliğimiz sadece belediye başkanlıkları ve belediye meclis üyelikleri için olacaktır. İl genel meclis üyelikleri için bütün ilçelerimizde ve seçim çevrelerinde kendi adaylarımızı çıkaracağız il genel meclisi adaylıkları düşünen arkadaşlarımız taleplerini partimize iletebilirler, onları bir şekilde yetkili kurullarımız değerlendirecektir.
31 mart seçimlerinde de umulanın üzerinde belediye başkanlıkları, belediye meclis üyelikleri ve il genel meclis üyelikleri kazanacağız. Kazanacak olduğumuz başkanlıklar ve meclis üyelikleri ile tüm Türkiye de liyakat a, hakkaniyete ve adalete dayanan iyi belediyecilik örneklerini sergileyeceğiz.”
İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Murat Güler ise yaptığı konuşmasında; “Partimizi seçim yarışına sokmamak için alel acele olarak yapılan 24 Haziran erken seçimini atlattık.Önümüzdeki 31 Mart Yerel seçiminde hassasiyetle üzerinde durmamız gereken konulardan biride seçim güvenliği konusudur.Seçim güvenliği adına mücadelemizi ittifak olduğumuz partilerden sandık görevlileri yazarak yaptık. Partimizden sandık görevlisi olarak yazılacak arkadaşlarımıza seçim güvenliği hakkında eğitimler verilerek her bir oyumuza sahip çıkacağız” dedi
Oy kullanmanın memleketimiz ve demokrasimiz açısından çok büyük önem arz ettiğini belirten Güler ayrıca, “Hangi partiden olursa olsun oylarınızı mutlaka kullanın” diye konuştu.
Zorlu hava şartlarına da değinen Güler son olarak ise şunları söyledi: “Bildiğiniz üzere Bolumuzun hava şartlarlarından dolayı özellikle kış aylarında yoğun kar yağışlı geçiyor, bu konuda trafikte dikkatli olmanız kar lastiklerinizle yola çıkmanız önem arz etmektedir. Kahvaltımıza katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür eder sizleri saygıyla selamlıyorum.”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir