Bolu'dan Haberler

İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANDI

2019 yılı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 3’üncü Olağan Toplantısı Bolu Valisi Ahmet Ümit başkanlığında yapıldı. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Valilik Abant Toplantı Salonunda Bolu Valisi Ahmet Ümit başkanlığındaki toplantıya, Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Çalışma ve İş Kurumu Müdürü İsmail Yalçın, Bolu TSO Başkanı Türker Ateş ile diğer İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyeleri katıldı. Kurum tarafından gerçekleştirilen faaliyetler ve sonuçları hakkında kurul üyelerine bilgiler veren Bolu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İsmail Yalçın, İŞKUR Müdürlüğü’nün 2019 yılı ilk yarısına ilişkin faaliyetlerini kurul üyelerine aktardı.
İŞKUR Müdürü Yalçın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli İstihdam Seferberliği kapsamında Bolu’da şimdiye kadar yaklaşık 2 bin 800 kişinin işe yerleştirmesinin yapıldığını ve yılsonuna kadar bu rakamın artacağını, % 50 istihdam zorunlu işbaşı eğitimleri kapsamında ise 1681 katılımcının eğitim aldığını ve % 50 olan işe alım oranının Bolu’da % 70’ler düzeyinde olduğunu kaydetti.
Toplantının diğer gündem maddelerinde ise 2019 yılı yıllık eğitim planında yer almayan ancak işverenlerin talepleri ve işgücü piyasasının ihtiyaçları doğrultusunda İŞKUR tarafından uygun bulunarak açılan kurs/program mesleklerinin görüşülmesi, Bolu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün İŞKUR’a sunduğu projenin görüşülmesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bazı okullarda yeni dal/branş açılması veya kapatılması ile ilgili tekliflerin görüşülmesi maddeleri İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.
Toplantı sonunda konuşan Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Yapmış olduğumuz toplantının Bolumuza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hepimiz bu milletin bir ferdi olarak uhdemize verilen görevleri en kaliteli ve en güzel şekilde yapmak için çalışmalıyız. Bu kapsamda devletimize, milletimize hizmet eden kurul üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da Var!

Close