GündemSpor

İSMAİL HAKTAN’A SERT TEPKİ

Boluspor’dan kovulan İsmail Haktan Odabaşı’nın katıldığı bir televizyon programındaki açıklamalarına Boluspor taraftarları yaptıkları basın açıklaması ile büyük tepki gösterdi.

Boluspor’un Ziraaat Türkiye Kupası son 16 turu ilk maçında Atatürk Stadyumu’nda karşılaştığı Galatasaray maçında Bolusporlu İsmail Haktan Odabaşı girdiği pozisyonlarda gol fırsatı bulamaması sonucu taraftarın tepkisine neden olmuş ve maçın ardından taraftara yaptığı el hareketi nedeniyle Boluspor tarafından takımdan kovulmuştu. Geçtiğimiz gün Boluspor’la olan sözleşmesi fesh edilen İsmail Haktan Odabaşı’nın katılığı bir televizyon programındaki açıklamalarına Boluspor taraftar grupları Yarenler ve Cadde 14 sert tepki gösterdi. Yarenler ve Cadde 14 taraftar grupları yaptığı yazılı basın açıklamasında İsmail Haktan Odabaşı’nın yerel bir kanaldaki spor programına canlı telefon bağlantısı ile katılarak yaptığı açıklamaların kesinlikle gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Bizim Boluspor taraftarları ve tribün liderleri olarak kararımız kesin, tavrımız nettir. İsmail Haktan ile Galatasaray maçında yaşanan polemik sadece o maçlık değil geçmişten gelen bir birikimin patlaması olmuştur. İsmail Haktan sezon başında transfer edilirken bu transfere taraftarlar olarak gerek sosyal medyada gerek ise yönetime bizzat söylenerek tepki verilmiş fakat Boluspor yönetim kurulu bu tepkilere rağmen transferi gerçekleştirmiştir. Daha sonra ki süreçte ise ta ki içeride oynanan Altınordu maçına kadar İsmail’e bir tepki olmamıştır. Altınordu maçında ise İsmail’in tribünler ile yaşadığı polemik sonun başlangıcı olmuş ve Galatasaray maçında olay çığırından çıkmıştır” dediler.

“BOLUSPOR TARAFTARI ASLA APTAL DEĞİLDİR”
Taraftar grupları ortak basın açıklamalarının devamında ise şu cümlelere yer verdi: “Bolu kamuoyu şunu bilmelidir ki gerek Yarenler, gerek Cadde 14 taraftar gurubundan hiç bir kimse ve tribün liderleri İsmail Haktan’dan asla özür dilememiş ve biz hata yaptık dememiştir. Bizlerin dışında dilenen özürler var ise bunlar bizleri asla bağlamamaktadır. Gider ayak çamur at, izi kalsın mantığı ile yapılan, taraftar gruplarımızı ve tribün liderlerimizi zan altında bırakan bu açıklamalardan sonra İsmail Haktan’ı kendisinden özür dilediğini iddia ettiği bu isimleri nerede ve ne zaman özür dilemiş tek tek açıklamaya davet ediyoruz!
İsmail’in telefon bağlantısında yaptığı diğer açıklamalarda bahsettiği para, alacak verecek muhabbetleri ise tamamen yönetimle kendi arasında olan, bizleri asla ilgilendirmeyen konulardır. Özür dileme konusunda ise şunu herkes iyi bilmelidir ki Boluspor taraftarı asla aptal değildir. İsmail’in o özrü neden, nasıl dilediğini gayet iyi bilmektedir ve ona göre gereken tavrı ve duruşu sergilemektedir.”

“MAYISLAR BİZİMDİR”
Taraftar grupları açıklamalarına son olarak ise, kulüp olarak sıkıntılı süreçten geçtiklerini belirterek, “Yarenler ve Cadde 14 grubu olarak tek paydamızın Boluspor olduğunu ve bu doğrultuda Boluspor’umuzun menfaatleri için üstümüze düşeni yapmaya devam edeceğimizi tüm Bolu kamuoyuna bildiririz. Unutmayın “MAYISLAR BİZİMDİR” ifadelerine yer verdi.

Etiketler