GündemSiyaset

İL BAŞKANLIĞI’NDA BAYRAMLAŞTILAR

AK Parti Bolu Teşkilatı geleneksel bayramlaşma törenini bayramın ikinci gününde gerçekleştirdi. Bayramlaşmaya AK Parti Milletvekilleri ve teşkilatları tam kadro katıldı.

AK Parti Bolu Teşkilatı, Kurban Bayramı’nın ikinci gününde geleneksel bayramlaşma töreni için bir araya geldi. İl Başkanlığı binasında düzenlenen bayramlaşmaya Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, AK Parti İl ve İlçe Teşkilatları Başkan ve üyeleri, AK Partili İlçe Belediye Başkanları’nın yanı sıra çok sayıda partili ve vatandaşlar katıldı.
14 Ağustos’ta AK Parti’nin 18 yaşına gireceğini de belirten Doğanay; “AK Parti davası 2 gün sonra 18 yılını dolduran, 18 yıldır ülkesine ve milletine hizmet eden, 2001 yılında ülkenin karanlığa büründüğü bir anda erdemliler hareketini başlatan, başta genel başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve aynı zamanda onun yol arkadaşlarıyla birlikte yola çıktıklarında o niyettedir. O gün il teşkilatlarını kurmak için, ilçe teşkilatlarını kurmak çok kolay değildi. O günlerde insanların ak parti teşkilatlarında görev almak için 2 adım geriye uzaklaştığı, acaba geçmişte olanlar tekrar olur mu? Tekrarı yaşanır mı? Diye insanların tereddüt ettiği 2001 yılında Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde yeter artık sözde karar da milletindir dediğinde yola çıkanlardan ve o gün yola çıkıp ta bugün aramızda olmayanların hepsinden Allah razı olsun.  Bizim kendilerinden öğrendiğimiz çok şey var. Teşkilatçılık anlamında, siyaset anlamında öğrendiğimiz çok şey var. İşte onlar bugünün önünden gidenler bugün yine bizim aramızda bizim büyüğümüz olarak, bizim bir abimiz olarak bize her zaman yol gösterici olmaya devam ediyorlar. 18 yılın sonunda bugün geldiğimiz noktada baktığımız zaman güçlü bir Türkiye ile birlikte biz yolumuza yine aynı devam ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizin kurban bayramı mübarek olsun. En kötü günümüz böyle olsun. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın” şeklinde konuştu.
Kurban Bayramının ayrı bir önemi olduğunu vurgulayan AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın ise konuşmasında; “Kurban bayramı vesilesi ile bir aradayız. Bütün bayramlarımız çok önemli. Birliğimizin, beraberliğimizin ama ötesinde maneviyatımızın bir getirisi bir göstergesidir. Kurban bayramı daha da önemli çünkü paylaşmanın en güzelinin yaşandığı bir iklimde beraberiz. Bu bayramın bir önemi daha var. Biz teslimiyetin, inanmışlığın emrin gereği olan helal kurbanlarımızı ak partinin mazlumları kucaklayan ruhuyla, bizim medeniyet köklerimizin bize emrettiği o ruhla inşallah paylaşmaya devam edeceğiz. Bu bizim geleneğimizin göreneğimizin dinimizin emrini yerine getirdiğimizin göstergesidir” ifadelerini kullandı.
Son konuşmayı yapan AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü partililerin bayramını kutlayarak; “AK Parti sadece 14 Ağustos 2001’de kurulmuş bir siyasi hareketi değil, AK Parti bir medeniyet hareketidir.” dedi.
Konuşmaların ardından Partililer parti binası önüne inerek bayramlaştılar ve Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar tarafından okunan dua ile bayramlaşma programı sona erdi.

Etiketler

Bir Yorum

  1. AKP milletvekillerimi dediniz, kim onlar? tanıyan varmı? Çankırılıları, Yozgatlıları Bolu halkına dayatırsan Halk tepkisini ve tavrını koyar. Böyle devam ederler ise sonuç daha vahim olacak.