Gündem

İBB BAŞKANI BOLULULARA HİTAP ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilimiz Bolu’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Bolulu vatandaşlarla da buluşan Başkan İmamoğlu, yaptığı konuşmasında, “Partiye, ya da partimizin liderine hizmet etmeyen ülkesine hizmet eden 2 belediye başkanı olarak sizleri selamlıyoruz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilimizde çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Bolu’ya geldi. İlk olarak Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı ziyaret eden Başkan İmamoğlu, daha sonra Belediye Binası önünde kurulan sahnede halka seslendi.
İBB Başkanı İmamoğlu yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Memleketimizin, milletimizin, ülkemizin kurtuluşu için partime davet ediyorum demek yanlıştır. Doğru olan milli davada, milli süreçlerde bakın silahlı kuvvetlerimiz ülkemizin güneyinde, ülkemizin huzuru için mücadele ediyor. Yanındayız, arkasındayız. Orada şehit olan her asker için yüreğimiz yanıyor. Allah onları esirgesin. Bu duyguları söylerken, kaygı duyduğumuz elbette şeyler de var. Yani o cephede, o süreçte teröre karşı mücadelede ne yazık ki masaya oturduğumuz ülkelerin kaos politikalarına da güvenmiyoruz. Ne Amerika’ya güveniyoruz, ne Rusya’ya güveniyoruz. Bugüne kadar kaosu temsil etmişlerdir. Suriye’nin topraklarının altındaki petrolü düşünenlerin, üstündeki milyonlarca Suriyeliyi düşünmeyenlerin bize hiçbir faydası olmaz. Dolayısıyla bu kaostan dolayı da kaygılıyım. Ancak söylemek istediğim şu; elbette bir dış politika meselesi. Elbette ki bir milli dava. Ama bu anlarda birleşmeli, buluşmalı, ortak akıl ile kol kola omuz omuza, akılcı dış politikalar üreten bir millet olmalıyız. Bunu yaparken, bu işin partisi olur mu Allah aşkına? Bu işin oralısı, buralısı olur mu? Olmaz. O bakımdan partiye, ya da partimizin liderine hizmet etmeyen ülkesine hizmet eden 2 belediye başkanı olarak sizleri selamlıyoruz ve bundan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.
İmamoğlu, konuşmasının ardından vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. İmamoğlu’yla fotoğraf çektirmek için izdiham yaşandı. Başkan İmamoğlu daha sonra kentte ayrıldı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir