Gündemİlçe Haberleri

“GÖYNÜK’Ü TÜRKİYE’DE TURİZM ÇEKİM MERKEZLERİNDEN BİRİ HALİNE GETİRECEĞİZ”

31 Mart yerel seçimleri için AK Parti’den 3. kez Belediye Başkan Adayı gösterilen Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, 3. döneminde Göynük’ü geleceğe emin ve sağlam bir şekilde bırakacağını açıkladı.

31 Mart Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimi için AK Parti Göynük Belediye Başkan Adayı gösterilen Kemal Kazan, yeni dönemde Göynük’ün mevcut potansiyelini en yukarılara taşıyacaklarını söyledi. 2 dönemdir Göynük Belediye Başkanlığını yürüttüğünü belirten AK Parti Belediye Başkan Adayı Kemal Kazan yaptığı açıklamada,”İlimizin en önemli ilçelerinden birisi olan Göynük’ümüzün gelişmesi adına bugüne kadar önemli çalışmalarda bulunduk. Tarihi dokusu, doğal güzelliği ile yerli ve yabancı binlerce turisti ilçemizde ağırlayarak Göynük adını ülkemiz başta olmak üzere dünyaya duyurduk. İlçemizin en uğrak yerlerinden olan Akşemsettin Hz. Türbesi ile Zafer Kulesi çevresinde yaptığımız çevre güzelleştirme çalışmaları ile misafirlerimiz için ferah bir ortam oluşturduk. Ayrıca misafirlerimizin Göynük’ü tepeden gören Zafer Kulesinde manzara eşliğinde dinlenip, çaylarını yudumlayabilmeleri adına faaliyete soktuğumuz Kule Kafe de büyük ilgi görmeye devam ediyor. Bunlar dışında ilçemizde bulunan tarihi konakları restore ederek Göynük halk kültürünü yaşatmak ve geleceğe aktarmak adına adeta müze haline getirdik. Halk kültürümüzün yaşatılmasını sağlamak için açtığımız atölyelerde üretilen çeşitli el emeği göz nuru ürünler ile de Göynük’ümüzü tanıtmaya devam ediyoruz. Gerek ulusal gerekse uluslar arası platformlarda açılan fuarlara Göynük Belediyesi olarak katılım sağlıyor ve şirin ilçemizi cazibe merkezi haline getirmek için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” diye konuştu.

“TURİZMİN EN ÖNEMLİ ÇEKİM MERKEZLERİNDEN BİRİ GÖYNÜK OLDU”
1999 yılında İtalya’da kurulması ile yayılmaya başlayan ve dahil edilen bölgelerin turizmine büyük katkı sağlayan kelime kökeni İtalyanca “Citta (Şehir)” ve İngilizce “Slow (Yavaş)” kelimelerinin birleşmesiyle türetilen Cittaslow, “Sakin Şehir” ağına 2 yıl önce çeşitli alanlardaki 70 kriteri sağlayan Göynük’ün de dahil olmasını sağladıklarını ifade eden Belediye Başkan Adayı Kazan ayrıca şunları söyledi: “Göynük’ümüzü uluslararası arenaya çıkarmak, tanıtımı için daha fazla faaliyet alanı bulmak için yürüttüğümüz çalışmalar ile ilçemiz Cittaslow ünvanını aldı. Bu ünvanı aldıktan sonra ilimiz Bolu’da turizmin en önemli çekim merkezlerinden biri Göynük oldu. Cittaslow Türkiye ile birlikte katıldığımız fuarlar, toplantılar ve ortak yaptığımız etkinlikler sayesinde turizm potansiyelimizi her geçen gün katlayarak artırdık. Bunlar çok önemli adımlar bizim için. Bunları gerçekleştirmek başkaları için hayal bile olamazken gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık ve başardık. Umuyorum ki 3. dönemde de seçilerek Göynük’ü Türkiye’de turizm çekim merkezlerinden biri haline getireceğiz. Bizlere bu çalışmalarımızda desteğini bir an bile esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Bakanlarımıza, kıymetli milletvekillerimize, İl Başkanımız ve Teşkilatlarına teşekkür ediyorum. Hep birlikte Göynük’ü geleceğe taşımak için her zamankinden daha çok çalışacağız.”

Etiketler