Gündem

GÖYNÜK’E GENÇ KADIN BAŞKAN ADAY ADAYI

31 Mart 2019 yerel seçimlerine yaklaşırken AK Parti Bolu'da aday adayları birer birer başvurularını yapmaya başladı. 35 yaşındaki Zeynep İlhan Şahin de Göynük Belediye Başkan Aday Adaylığı için belgelerini teslim etti.

31 Mart 2019’da yapılacak Yerel Seçimler 5 Kasım’da aday adaylığı başvurularını başlatan AK Parti’de ilimiz Göynük ilçesi için genç bir kadın aday adayı başvuru yaptı. Bolu’da ilk kadın aday adayı olan 35 yaşındaki Zeynep İlhan Şahin, Göynük Belediye Başkanı Aday Adaylığı için başvuru belgelerini geçtiğimiz günlerde AK Parti Bolu İl Başkanlığı’na gelerek İl Sekreteri Mustafa Nuri Gürsoy’a teslim etti.
Yapılacak Yerel seçimlerin ülkemiz, ilimiz ve Göynük için hayırlara vesile olmasını dileyen Zeynep İlhan Şahin aday adaylığı ile alakalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kadınlara olan çağrısına vurgu yaparak, “Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak Göynük’e hizmet etmek niyetiyle bu yola çıktım” dedi. AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana gerek teşkilatlarda gerek ise belediyecilik anlamında bir çok görev aldığını belirten Zeynep İlhan Şahin ayrıca, “Deneyimlerimi ve birikimlerimi Göynük için kullanmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

ZEYNEP İLHAN ŞAHİN KİMDİR?
1983 Bolu Göynük doğumlu olan Zeynep İLHAN ŞAHİN. Balıkesir Üniversitesi Tarih Bölümü’nden 2007’de mezun oldu. Sanata olan ilgisi nedeniyle Tezhip, Kaligrafi, Filografi ve Fotoğrafçılık alanında çalışmaları olan Şahin, İlk kişisel sergisini 2006 yılında üniversite 3. sınıftayken açmış olup okulunun ilk kişisel sergisini açan öğrenci oldu. Okul hayatından sonra Göynük ile kardeş belediye olan Üsküdar Belediyesi’nde Kültür Sanat koordinatörü olarak ilk görevine başlayan Şahin, çalışmakta olduğu özel şirkette Kültür sanat danışmanı olarak kamu kurumlarına hizmet vermektedir. Bayrampaşa Belediyesi Gençlik Merkezi’nde birçok projeye imza atan Zeynep İlhan Şahin’in Geri Dönüşüm ürünlerinden tasarlamış olduğu GELİŞİGÜZEL KAHVE (Kitaplı Kahve) Türkiye Gençlik Zirvesinin finalinde yer almıştır. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Gençdes’in katkılarıyla yürütmüş olduğu “Masal nasıl yazılır ve anlatılır?” gençlik projesinin atölye çalışmalarını Masal Kent GÖYNÜK’te gerçekleştiren Zeynep İlhan Şahin, gençlerin masallarına ilham olacak güzellikleri Göynük doğasında arayıp, yaşanmışlıkları ise köy kahvelerini ziyaret ederek ve sözlü tarih çalışması yaparak gençlerle birlikte gerçekleştirdi. Zeynep İLHAN ŞAHİN evli bir çocuk annesidir.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir