Gündemİlçe HaberleriSiyaset

GÖYNÜK, KEMAL KAZAN’LA GELİŞİYOR

“Sakin Şehir” unvanıyla sadece Türkiye’de değil dünyada en yaşabilir yerler arasında olan Göynük ilçesinde Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan, ilçede yaptığı çalışmalarla halkın takdirini kazanıyor.

Tarihi ve doğal güzellikleri ile ilimizde turizm alanında önemli bir çekim merkezi haline gelen Göynük’te, belediye yaptığı çalışmalar ile şirin ilçeyi yaşanabilir, huzurlu bir yer haline getirmeye devam ediyor. Göynük Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar ile ilçe güzel bir görünüme kavuşmaya devam ederken vatandaşların rahat bir ulaşım sağlamaları için de yol çalışmalarına özen gösteriliyor.
Gerçekleştirilen çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Kemal Kazan, ilçenin turizm potansiyelini artırırken gerek ilçe halkının gerekse dışarıdan gelen misafirlerin rahat etmesi adına şehirleşme planlarını özenle gerçekleştirdiklerinin altını çizerek, “Şirin ilçemiz özellikle Cittaslow(Sakin Şehir) unvanı aldıktan sonra ziyaret potansiyeli çok artan bir yer oldu. Biz de Göynük Belediyesi olarak bu ilgiyi daha da artırmak, misafirlerimizin buradan memnun ayrılabilmeleri adına turizm adına yaptığımız çalışmaların dışında şehirleşme çalışmalarına da ağırlık veriyoruz. Cittaslow Göynük’ümüz de tarihi ve doğal güzelliklere olan ilgi ve alaka herkes tarafından biliniyor. Belediye olarak bu güzelliklere vatandaşlarımızın rahat ulaşabilmelerinin önünü açıyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz yol çalışmaları ile bunu sağladık ve bundan sonra da ilçemizdeki en ücra noktaya varana kadar ulaşımı rahat kılmak için sağlayacağız. Bu konudaki düşüncemiz, vatandaşlarımızın ayağına çamur değmeden gitmek istedikleri yerlere rahat ulaşmalarını sağlamak. Buna özen göstermeliyiz, aksi halde ilçemizin kalkınması sekmeye uğrayacaktır” diye konuştu.
“TARİHİMİZİ VE KÜLTÜRÜMÜZÜ HER ZAMAN KORUYACAĞIZ”
İlçedeki tarihi yaşatmak ve korumak adına mimari anlamda yürüttükleri çalışmalara da değinen Başkan Kemal Kazan, “İlçemiz tarihi doğasıyla biliniyor. Mimarideki tarihi doku, görselliği ile ülkemiz başta olmak üzere dünyada ilgi görüyor. Göreve geldiğimiz günden bu yana tarihi dokuyu korumak için projeler geliştirdik. Bu projeler ile bazı yerlerdeki konakların aslına uygun olarak restorasyonunu yaptırarak bu yerleri ziyaret merkezleri haline getirdik. Tarihi mimariyi koruyup yaşattığımız gibi Göynük’ümüzün halk kültürünü de yaşatmak ve geleceğe taşımak için bu ziyaret merkezleri içinde gerek el sanatları ürünleri gerekse de geçmişte kullanılan araç gereçleri, ev eşyalarını sergiliyoruz. Tarihimiz, kültürümüz bizler için çok değerlidir ve bunları her zaman koruyacağız” ifadelerini kullandı.
“MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİ, BİZ BU İŞE GÖNLÜMÜZÜ VERDİK”
“Halktan uzak değil halkla beraber yönetim” anlayışıyla çalışmalarını yürütmeye özen gösterdiklerini ve bu konuda önümüzdeki dönemde seçilmeleri halinde önemli adımlar atacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Kazan son olarak ise şu açıklamalarda bulundu: “Belediye çalışmalarımızı her zaman ilçemizin gelişip güzelleşmesi, ziyaret potansiyelinin artarak devam etmesi ve ekonomik açıdan kalkınmasını sağlayabilmek için yürütüyoruz. Ancak bunları yaparken kimseye danışmadan, başımıza buyruk da davranmıyoruz. Çünkü bunları yaparken öncelikle düşünmemiz gerekenler arasında halkımızın huzuru, refahı, rızası ve alakası da var. Biz Göynük Belediyesi olarak bunları da esas alıyoruz yaptığımız her çalışmada. Halkımızla istişare ediyoruz, esnafımızla görüşüyoruz, Göynük’ü, Göynük halkıyla birlikte, birlik ve beraberlik içinde geleceğe taşımaya çalışıyoruz. Temennim odur ki vatandaşlarımız yeni dönemde teveccüh gösterirse ilçemizde Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde Ankara’da katıldığımız programda açıkladığı 11 maddelik seçim manifestosu doğrultusunda yeni projeler ve büyük adımlar gerçekleştireceğiz. Göynük değer görecek, Göynük değer bulacak. Çünkü “Memleket İşi Gönül İşi’, biz bu işe gönlümüzü verdik.”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir