GündemSiyaset

FATİH METİN YENİ VAATLERİNİ DUYURDU

AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Yığılcalılar Derneği üyeleriyle buluşmasında su fiyatları, emlak vergisi ve otopark ücretlerine ilişkin konuştu. Metin, Karadere İçme Suyu Projesi'nin tamamlanmasının ardından "su fiyatlarının düşeceğini", "emlak vergisi rayiç bedellerinin yeniden güncelleneceğini" ve "otopark ücretlerinde en az yüzde 25 indirim yapacağını" duyurdu.

Yığılcalılar Derneği’nce düzenlenen geceye katılan AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, su fiyatlarından emlak vergisi rayiç bedeline, otopark ücretlerinden havaalanı konusuna kadar birçok konuda Boluluları sevindirecek önemli açıklamalar yaptı.
“BOLU’NUN ÇIKIŞI TURİZMDİR”
AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Metin, büyük ilgi gördüğü gecede şehrin turizm hedeflerinden bahsederek “Bolu’nun çıkışı turizmdir. Turizmde hem katma değer vardır, hem istihdam vardır. O nedenle turizm yatırımları bizim için önemli.” dedi. Turizm altyapısının ulaşımdan geçtiğini belirten Metin, “Yani gelen turist, ziyaretçi kolay ulaşım ister” diye konuştu.
“HAVAALANI KONUSUNU NETLEŞTİRECEK VE NETİCELENDİRECEĞİZ”
Bu kapsamda kente havaalanı kazandırılması ile ilgili çalışmaların başlatıldığına değinen Metin, “Orası da neresi? Tugay. Önümüzdeki dönem orayla ilgili yapılan çalışmayı netleştirecek ve neticelendireceğiz. Bu sayede ulaşım altyapısını da tamamlamış olacağız.” dedi.
“SU FİYATLARI DÜŞECEK”
Belediye Başkanlığı makamının bir amaç olmadığını, hizmet aracı olduğunu anlatan Metin, su fiyatlarına ilişkin de önemli açıklamalar yaptı.
Bolu’nun geçmişte arsenikli su içtiğini anlatan Metin, şuan ise Gölköy Barajı’ndan arıtma tesisine aktarılan suyu kullanıldığını belirtti.
Karadere İçme Suyu Projesi’nin tamamlanmasıyla su maliyetlerinde düşüş olacağını müjdeleyen Metin, “Dolayısıyla şimdi gelecek Karadere suları, cazibeyle gelecek bir su. Bu sayede belediyemizin su getirme maliyeti düşeceği için halkımızın kullanacağı su fiyatları da düşecek.” diye konuştu.
“EMLAK RAYİÇ BEDELLERİNİ GÜNCELLEYECEĞİZ”
Bolululara üst üste müjdeler veren Metin, emlak vergileri için de “Emlak vergisinin rayiç bedellerini tekrar güncelleyeceğiz.” dedi.
“OTOPARK ÜCRETLERİ DÜŞECEK”
Alınan otopark ücretleri ilgili de önemli açıklamalarda bulunan Metin “Otopark paraları da düşecek. En az yüzde 25 düşecek. Bunu da buradan ilan ediyorum.” diye konuştu.

Etiketler

Bir Yorum

  1. Eski Bakan yeni Belediye Başkan Adayı sayın Metin; Turizmden bahsederken yüzünüzde tebessüm etmeyen siniriniz yok maşallah. Amma velakin turizm işletmelerini hangi çerçevede denetleyebiliyor ne ölçüde istihtam sağlıyor turizmin olmazsa olmazı kaliteye ne kadar katkı sağlayabiliyorsunuz. Yap islet devret modeliyle yaptığınız hizmet sektörlerinin denetimini geçmiş belediyeler hangi periyodik zamanlarda denetliyordu sizin denetleme gibi bir projeniz var mi? Turizmden bahsederken turizmcilere konuşmadan atıp tutmayın