GündemSiyaset

ERDOĞAN,”BOLU’DAKİ SEÇİLMİŞ OLAN…”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın yabancı uyruklulara yardım konusundaki talimatına bir tepki de Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi.

Memur-Sen programına katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Türkiye gündeminde geniş yankı uyandıran Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, yabancı uyruklulara belediye bütçesinden yardımı kesme talimatına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Financial Times’a yüklenerek sözlerine başladı. Açıklamasında, “4 milyon mülteciye ev sahipliği yapan Türkiye’yi sen tanıdın mı? Senin ülkende ne kadar mülteci var onu da haber yap bakalım. Biz 4 milyon mülteciye ev sahipliği yaparken kimsenin desteği olmadan harcadığımız 35 milyar dolar. AB’nin verdiği destek sadece 1 milyar 750 milyon dolar. Verdikleri söz 6 milyar avro” diyen Erdoğan daha sonra Kılıçdaroğlu ve Özcan’a tepki gösterdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi: “Ülkemizdeki 4 milyon mülteciye de bir yerden destek gelecek diye beklemeyeceğiz. Ana muhalefetin başındaki Suriyelileri geri göndereceğim demişse, Bolu’daki seçilmiş olan belediye başkanı “ben bunlara bir tas çorba vermem, geri gönderirim demişse” de biz onların eline bırakmadan valiliklerimiz yoluyla aynen yedirmeye içirmeye devam edeceğiz.”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir