GündemSiyaset

DOĞANAY’DAN YENİ MÜJDELER

31 Mart seçimleri için çalışmalarını İhsaniye Mahallesi'nde sürdüren AK Parti'de İl Başkanı Nurettin Doğanay yaptığı açıklama ile AK Parti Hükümeti tarafından alanın ve vatandaşları ekonomik olarak rahatlatacak bir dizi kararı Bolu kamuoyu ile paylaştı.

AK Parti Bolu Teşkilatı 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri çalışmalarına İhsaniye Mahallesinde devam etti. AK Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin ve çok sayıda partilinin bulunduğu İhsaniye Mahallesi ziyareti sırasında önemli açıklamalar yapan AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, vatandaşları ekonomik anlamada rahatlatacak kararları kamuoyu ile paylaştı.
AK Parti olarak laf ile değil, icraat ile siyaset yaptıklarını belirten Doğanay şöyle konuştu: “Bugün İhsaniye Mahallesi’ndeyiz. AK Parti teşkilatları, Belediye Başkan Adayımız ile birlikte İhsaniye Mahallesi’nde esnaflarımızı ziyaret ediyoruz. Bolu’nun gelişimi için başkan adayımızın proje ekibi bütün hızıyla çalışmalara devam ediyor. Gelen talepler doğrultusunda ve başkan adayımızın direktifleri ile oluşturulan projeleri vatandaşlarımızla paylaşacağız. O’nun için Bolulu hemşehrilerimize biraz daha sabır diyoruz. Yakında projelerimizi açıklamaya başlayacağız. Yerel bazda ziyaretlerimiz devam ederken, vatandaşlarımızın haklı taleplerini alırken, bir taraftan da ulusalda çalışmalar devam ediyor, TBMM’de çalışmalar devam ediyor, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın öncülüğünde çalışmalar devam ediyor. Bunlar neler diyecek olursak; özellikle benim dikkatimi çeken çalışmalardan bazılarını Bolulu hemşehrilerimle paylaşmak istiyorum. Son hafta TBMM’de yapılan çalışmalar neticesinde özellikle malul ve yaşlılar için en az 1000 TL maaş bağlanmasına karar verildi. Zor durumda olan vatandaşlarımızın onların ihtiyaçlarının giderilmesi için çok önemli olduğunu düşünüyoruz. İkincisi yine bununla birlikte işsizlik maaşı alabilmek için 120 günlük prim şartı vardı biliyorsunuz. Bu şart da kalktı. Ben buradan bunun bilgisini de hemşehrilerimize vermek istiyorum. Bir de yeni ev almak isteyenlere, yeni evlenecek olanlara, yeni ev hayali kuranlara devlet katkısı yüzde 25 daha arttı. Yani sonuç olarak birileri konuşur ama AK Parti yapar. 18 yıldır bu hep böyle oldu. Bizim bu ülkeye dair hayallerimiz var, bizim Bolu’ya dair hayallerimiz var. Biz öyle laf olsun diye siyaset yapmıyoruz. Sadece boş vaatlerle Bolulu hemşehrilerimizin karşısına çıkıp siyaset yapmıyoruz. Sorumluluk sahibi insanlar olarak çalışıyoruz, gayret ediyoruz. Çalışmaya ve gayret etmeye de devam edeceğiz. Bundan 18 yıl önce İhsaniye Mahallesi’ni şöyle bir düşündüğümüz zaman bu sokaklara doğru dürüst girilmiyordu. Bu gün geldiğimiz nokta bellidir. Eksiklerimiz var mıdır? Tabii ki vardır. Biz eksiklerimizi de görerek, onları da bilerek, Bolu için çalışmaya devam ediyoruz. Bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz İnşallah”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir