GündemSiyaset

ÇİRKİN PAYLAŞIMLARIN HESABINI SORDULAR

Bolu Belediye Meclisi’nin Cumhuriyet Halk Partili üyesi Resmiye Kahruman’ın sosyal medya hesabındaki Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Bahçeli’nin fotoğraflarının yer aldığı aşağılayıcı paylaşımlarına Ülkü Ocakları İl Başkanlığından sert tepki geldi. Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci toplantısına gelen Ülkücüler, Kahruman’ın istifasını istediler.

Bolu Belediye Meclisi’nin Cumhuriyet Halk Partili üyesi Resmiye Kahruman’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar gündeme bomba gibi düştü. Belediye Meclisinde aynı zamanda Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı olan Resmiye Kahruman’ın yaptığı paylaşımlarda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi aşağılayıcı montaj görüntülerinin yer alması birçok vatandaşın ve siyasilerin tepkisini çekti.
ÜLKÜCÜLER BOLU BELEDİYESİNDE
Gündeme bomba gibi düşen ahlaken ve siyaseten yakışıksız paylaşımlar sonrası Bolu Ülkü Ocakları İl Başkanı İsmail Akgül ve beraberindeki ülkücüler Bolu Belediyesine geldi. Belediye Meclisi Ekim ayı 2. Birleşimine girmek isteyen Ülkücü gruba Zabıta ve Polis ekipleri engel oldu. Yukarı çıkmalarına izin verilmeyen Ülkü Ocakları yöneticileri ve üyeleri adına İl Başkanı İsmail Akgül zabıta ve polise, “Vatan haini miyiz biz! Ne demek giremezsiniz? Meclis halka açıktır, biz de gelip halkın koltuğuna oturmak istiyoruz. Bu bizim hakkımız. Merak etmeyin kimsenin koltuğunda gözümüz yok. Ülkü Ocakları İl Başkanlığı koltuğu, bütün belediye makamlarından daha üsttedir. Siyaset geçicidir” diyerek tepki gösterdi.
BASINA SANSÜR ÇABASI(!)
Ülkücü grubun belediyeye geldiği ilk dakikalarda ise Belediye Meclisi salonunda bulunan bazı basın mensupları zabıtalar tarafından “toplantı basına kapalı” denilerek dışarı çıkartıldı. Ancak çok geçmeden alınmış böyle bir karar olmadığı ortaya çıkınca zabıtalar basın mensuplarının salona geçebileceğini söyledi. Öte yandan Belediye Meclisince daha önce toplantıların canlı yayınlanma kararı alınmasına rağmen Ekim ayı 2. Birleşimi Bolu Belediyesi tarafından canlı yayınlanmadı.
ÜLKÜCÜ GRUP MECLİS SALONUNA GİRDİ
Yapılan müzakerelerin ardından Ülkü Ocakları yöneticileri ve üyelerinin Belediye Meclisi Toplantı Salonuna girişine izin verildi. Toplantının ana gündem maddelerinin görüşülmesi devam ederken salonda bulunan Ülkü Ocakları İl Başkanı İsmail Akgül’ün sesi duyuldu.
AKGÜL; “BİR MECLİS ÜYESİ UYGUNSUZCA, AHLAKSIZCA PAYLAŞIYOR”
Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Akgül Resmiye Kahruman’ın çirkin paylaşımlarını Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ve Meclis Üyelerine doğru göstererek, “Bu ülkenin temsil makamında olan hareketin lideri Devlet Bahçeli’yi bir meclis üyesi uygunsuzca, ahlaksızca paylaşıyor. Cumhuriyetin evlatları burada. Biz kimseye hakaret etmiyoruz. Bizim ahlak seviyemiz, o hanımefendinin ahlak seviyesinin çok çok üstünde. Buradan hepinizi kınıyoruz” ifadelerini kullandı.
ÖZCAN; “HİÇBİR SİYASİ PARTİ LİDERİNE YAPILAN PAYLAŞIMI DOĞRU BULMAM”
Akgül’ün konuşmasının ardından cevap veren Belediye Başkanı Özcan ise konuyla ilgili olarak bizzat kendisinin açıklama yapacağını belirtti. Başkan Özcan konuşmasında Ülkücü gruba hitaben, “Siz Ülkücü arkadaşlarımızsınız. Sizi yakından tanıyorum. Burada devletin resmi bir toplantısı yapılıyor. Devlete olan saygınızı iyi bilirim. Dolayısı ile bu etik olarak çok şık olmadı. Ben bu konuyu toplantıdan önce öğrendim. Arkadaşımızı aradım o da bana ‘Seçim döneminde maksadımı aşan paylaşımlar yaptığımı anladım. Özür dileyeceğim’ dedi. Dün itibari ile de kaldırmış. Siz, bizim Devlet Bahçeli’ye olan sevgimi ve saygımı biliyorsunuz. Bilmeyen de yoktur. Sayın Bahçeli de beni çok sever. Sayın Bahçeli ile ilgili yapılan paylaşımları doğru bulmam. Hatta hiçbir siyasi parti liderine yapılan paylaşımı da doğru bulmam. Bundan sonra ki her süreçte sadece meclis değil, her vatandaşımız yaptığı paylaşımlara dikkat etmek zorundadır. Bu konu ile ilgili beni şahsen bilgilendirseydiniz ben konunun gereğini yapardım” dedi.
AKGÜL; “HANIMEFENDİNİN İSTİFASINI TALEP EDİYORUZ”
Özcan’ın sözleri üzerine Akgül ise “Bu olay dün yaşanmadı. 2 yıldır sürüyor. Bizden birinin bir siyasi parti lideri hakkında olumsuz bir paylaşımını gördünüz mü? Hepinize iyi toplantılar” diyerek Ülkücü grupla birlikte salonu terk etti. İsmail Akgül daha sonra Belediye Binası önünde bir açıklama yaptı. Ülkü Ocakları İl Başkanı Akgül açıklamasında şunları söyledi: “Geçtiğimiz günlerde CHP Meclis üyesi bir bayan, bu ülkenin Cumhurbaşkanına ve Ülkü hareketin lideri olan Sayın Devlet Bahçeli Beyefendiye ahlaksızca, şerefsizce sosyal medya paylaşımlarına demokratik tepkimizi göstermek için buradayız. Sanıyorlar ki Ülkü Ocakları tehdit ediyor. Ülkü Ocakları gereğini yapar, bundan da kimsenin şüphesi olmasın. Bolu Belediyesi’nin CHP meclis üyelerine ve başkanına sesleniyoruz. Bu saatten sonra gelecek özrü, Ülkücü hareket kabul etmiyor. Bu saatten sonra hanımefendinin istifasını talep ediyoruz. Milyonlarca evladına sahip, Sayın Doktor Devlet Bahçeli Beyefendinin elinin kiri olamayacak şahsiye, medya maymunluğu yapıyor. Ülkücü hareketin evlatları babasını yalnız mı bırakacaktır. Milyonlarca Ülkücü Bolu’ya inmeden derhal CHP meclis üyeleri ve belediye başkanı konu ile ilgili gereğini yapmaktadır. Sadece Bolu Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi’nden değil tüm ülkücülerden özür dilenmelidir. Belediyeyi kaybettik diye, namusumuzu şerefimizi mi kaybetmedik.”

RESMİYE KAHRUMAN’IN PAYLAŞIMLARI

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir