Gündem

ÇİFTÇİLER GÜNÜNDE PATATES PANELİ

14 Mayıs Çiftçiler Günü dolayısıyla Bolu Ziraat Odası tarafından “Patates Yetiştiriciliği ve Yerli Patates Tohumları” paneli gerçekleştirildi.

14 Mayıs Çiftçiler Günü kutlama etkinlikleri kapsamında Bolu Ziraat Odası tarafından patates üzerine bir panel düzenlendi. Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirilen Patates Yetiştiriciliği ve Yerli Patates Tohumları” paneline Bolu Vali Yardımcısı Çağlayan Kaya, Dörtdivan Kaymakamı Yusuf Kaptanoğlu, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Özcan, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, Bolu Ziraat Odası Başkanı Hakkı Fidan, Bolu İl Tarım Müdürü İzzet Murat’ın yanı sıra çok sayıda çiftçi ve kamu kurumları temsilcileri katıldı.
Programda bir konuşma yapan Ziraat Odası Başkanı Hakkı Fidan, “Tarımda ülkemizin içinde bulunduğu bölgenin yıldızı olacağımıza yürekten inanıyoruz. Yeter ki ülkemizin tarımdaki potansiyeli harekete geçirilsin. Çiftçilerimiz kazanırsa ülke kazanır. Panelimize gösterdiğiniz ilgiden dolayı tüm katılımcılarımıza teşekkür ederim” dedi.
Hakkı Fidan’ın ardından İl Tarım Müdürü İzzet Murat da bir konuşma yaparak günün anlam ve önemine işaret etti.
İzzet Murat’ın konuşmasından sonra Niğde Patates Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nün tanıtım filmi katılımcılara izletildi. Tanıtım filminin gösterilmesinin ardından Niğde Patates Araştırma Enstitüsünden Ziraat Y. Mühendisi Ömer Güç patates yetiştiriciliği ile alakalı bir sunum yaptı.
Panel katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir