Gündem

ÇETİNKAYA’DAN BELEDİYEYE BORÇ ELEŞTİRİSİ

Saadet Partisi(SP) Bolu İl Başkanı Veysel Çetinkaya,düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Çetinkaya açıklamasında,“Belediyenin toplam borcunun 500 milyon TL’nin üzerinde olduğu bilinmektedir”dedi.

Saadet Partisi(SP) Bolu İl Başkanı Veysel Çetinkaya, SP İl Başkanlığı binasında basın mensupları ile bir araya geldi. SP İl Başkanı Çetinkaya, düzenlediği basın toplantısında yerel ve ulusal gündeme dair açıklamalarda bulundu. Çetinkaya açıklamasında şunları söyledi: “Türkiye gündemi 31 Mart 2019’da yapılacak mahalli seçimlere kilitlenmiş. Saadet Partisi olarak bizler de bu seçimlere var gücümüzle hazırlanıyoruz. Türkiye sathında bütün seçim bölgelerinde seçime gireceğiz. Bolu ilinde de seçim yapılacak her yerde adayımızı belirleyip seçime gireceğiz. Zira Milli Görüş’ün Adil Yönetim anlayışının yanında efsane olan belediyecilik anlayışımız mevcuttur. Bizim anlayışımıza göre Belediye Başkanı ‘Şehrül Emin’dir.’ Şehrin geliri ve varlığı ona emanet edilmiştir. Biz bu emanete en güzel bir şekilde sahip çıkıp bir kuruşunu dahi haksız yere harcamayız. Yapılacak bütün işler halkımızın gözü önünde, onun bilgisi dahilinde şeffaf bir şekilde cereyan eder. Yapılacak her işi vatandaşımızın bilgi ve görüşüne sunarız. Su ve ulaşım gibi temel hizmetlerde kesinlikle kar amacını gütmez, aziz milletimize en ucuzunu sağlarız. Betonlaşmadan ziyade estetik ve tarihsel mimariye önem verir, insanımızın nefes alacağı bir şehircilik anlayışını uygularız.”

BOLU’NUN GELECEĞİ İPOTEK ALTINDA

Önceki haftalarda Bolu Belediye’sinin borç durumunu sorduklarını hatırlatan Çetinkaya açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre 30 Nisan 2018 tarihi itibarı ile devletin borcu 921 Milyar TL iken, sadece 6 ay sonra 30 Kasım 2018 itibarı ile 1 Trilyon 125 Milyar TL’ ye çıkmıştır. Bu kafa ile bu yolun sonu Duyun-i Umumiye’den beterdir. Bolu Belediyesi’nin durumu ise merkezi hükümetten çok da farklı değildir. Bolu Belediyesi’nde bu konuda şeffaflık olmamakla beraber Belediye’nin toplam borcunun 500 milyon TL’nin üzerinde olduğu bilinmektedir. Bu borcun yaklaşık 400 milyon TL’sini iller Bankasına olan borç oluşturmaktadır. Diğer banka ve piyasa borçları ile toplam rakamın 500 milyon TL’nin üzerinde olması hiç de şaşırtıcı değildir. Bu noktada şu sorunun sorulması icap eder; Bolu gibi nüfusu nispeten az olan bir şehir, bu borcun altından nasıl kalkabilir? Bolu’nun geleceği kaç yıl ipotek altındadır? Alınan bu borcun faizine ne kadar para ödenmiştir ve ödenecektir? Belediye’nin diğer gelirleri ile birlikte alınan borç paralar nerelerde harcanmıştır?”

MİLLİ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİNE İHTİYAÇ VAR

Çetinkaya açıklamasının son kısmında ise, “Bugün AK Parti’nin ne merkezi hükümette ne de yerelde ülkemize verebileceği hiçbir şey kalmamıştır”  Aksine kendileri ile beraber Türkiye’yi de uçuruma doğru sürüklemektedirler. Zihniyetler değişmedikten sonra sadece isimlerin değişmesi ile ne Türkiye’nin ne de Bolu’nun sorunları çözülmez! Ülkemiz geçmişinde Milli Görüş iktidarı yerelden yükselmiştir. Şu an ise ülke olarak Milli Görüş’e en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Hem belediyelerde hem de merkezi hükümette Milli Görüş’ün prensipleri olan, ahlak, adalet, liyakat, şeffaflık ve gerçek manada kalkınma için çare Saadet Partisi’dir. Önümüzdeki yerel seçimlerle beraber Milli Görüş’ün tekrar iktidara doğru yol alacağına olan inancımız tamdır. Saadet Partisi olarak halkımızın karşısına yıllardır süre gelen ‘Sorun Siyaseti’ yerine ‘Çare Siyaseti’ ile çıkıyoruz. Geleceğin ümitsizliği ile geçmişin karanlığı arasında alternatifsiz bırakılmak istenen halkımıza sesleniyoruz: Her derdimize #ÇAREVAR” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir