EğitimGündem

CAN-SEV PROJESİ DEVAM EDİYOR

Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi tarafından yürütülen Canlıları Seviyoruz projesi kapsamında ilkokul ve ortaokul öğrencileri palamutları toprakla buluşturdular.

Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge biriminin yürüttüğü projelerden olan CAN-SEV (Canlıları Seviyoruz) projesi kapsamında Mudurnu Yazılar İlkokulu ve Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, ormandan topladıkları palamutları çimlenmesi için küçük poşetlerin içindeki topraklara yerleştirdiler. Öğrenciler palamutları düzenli bir şekilde sulayarak filizlenmesini bekleyecekler. Filizlenen palamutları öğretmenleri eşliğinde toprağa dikerek yeşil alan oluşturacaklar.
Öğrencilere doğa sevgisi kazandırmak ve canlıların yaşam haklarına duyarlı bir nesil yetiştirmek amacıyla yapılan etkinliğe katılan Yazılar İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri toprağa dokunmanın, canı hissetmenin mutluluğunu yaşadılar. Palamutların toprakla buluştuğu etkinliğe katılan Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi CAN-SEV projesi yürütücüsü öğretmenleri öğrencilerin projeden tam verim aldıklarını ve etkinliğin diğer okullarda da yapıldığını söylediler.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir