GündemSiyaset

“BOLU HALKI SENDEN LAF DEĞİL, HİZMET BEKLİYOR”

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, yaptığı yazılı basın açıklaması ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ı yerden yere vurdu.

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, yazılı bir basın açıklaması yaparak Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın göreve geldiği günden bugüne değin yaptığı açıklamaları ve uygulamaları eleştirdi. AK Parti İl Başkanı Doğanay açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın göreve başladığı günden bu yana Belediye personeline yönelik, gerek uygulamaları gerekse de açıklamalarını hayret ve üzüntüyle takip etmekteyim.
31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Bolu Belediyesi çalışanlarına, hatırlanacağı üzere Tanju Özcan kimseyi işten çıkarmayacağı ve keyfi olarak da hiçbir personelin yerinin değiştirilmeyeceği vaadinde bulunmuştu.Hatta bu sözünü de noterde taahhüt haline getirmiş ve tüm belediye personeline dağıtmıştı. Önce 97 işçi kardeşlerimizin ekmeğini elinden alan ,ardından da çok sayıda personelin yerini keyfi olarak değiştirerek istifaya zorlayan Tanju Özcan muhtemelen işçi çıkartmaya devam edecek ki, son günlerde ki yaptığı açıklamaların hedefinde Bolu Belediyesi çalışanları var.”
“YENİDEN BAŞLAYACAK İŞÇİ ÇIKARMALARINA ZEMİN HAZIRLAMAK VE KILIF UYDURMAKTIR”
Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın ‘Ot biçtirecek işçi bulamıyorum,teknik adamlar üretmiyor’ sözlerine de değinen Nurettin Doğanay açıklamasının devamında, “Belediye personelini Bolu Halkına şikayet ediyor. Bu açıklamalarıyla Tanju Özcan sorunlu bir Belediye Başkanına yakışmayacak şekilde Bolu Belediyesi çalışanlarını Kamuoyu önünde küçük düşürmekte hizmet üretmemesinin sebebini Belediye çalışanlarına yüklemektedir. Ne oldu da ; 15 yıllık Ak Parti Belediyeciliği döneminde Bolu’da hizmet destanı yazan, Bolu Belediyesinin isimsiz kahramanları Bolu Belediyesi çalışanları bugün Tanju Özcan tarafından, çalışmayan, iş beğenmeyen, üretmeyen pozisyonuna düşürülerek Bolu Halkına şikayet edilmektedir. Ama biz biliyoruz ki, bu şikayetlerden yaratılmak istenen suni gündemlerin asıl sebebi, Bolu Belediyesinde yeniden başlayacak, işçi çıkarmalarına zemin hazırlamak ve kılıf uydurmaktadır” dedi.
“BOLU HALKI SENDEN LAF DEĞİL, HİZMET BEKLİYOR”
Doğanay açıklamasının son kısmında ise Başkan Özcan’a seslenerek şunları söyledi: “Tanju Özcan sana çağrım boş laf ve suni gündemlerle Bolu kamu oyunu oyalamayı bir kenara bırakmandır. 31 Mart seçimleri öncesi, Bolu Halkına verdiğin sözleri, taahhüt ettiğin projeleri, sorumlu bir belediye başkanına yakışan bir şekilde hayata geçirmeye başla. Çünkü Bolu Halkı senden laf değil, hizmet bekliyor. Bolu’nun çocuğuyum diye çıktığın bu yolda, Bolu’nun çocuklarına zulm etmeyi bırak artık…”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir