GündemSiyaset

BAŞARAN, “BOLU’YU EHLİNE EMANET EDİN”

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Bolu İl Başkanı Cihan Başaran, “31 Mart Yerel Seçimlerinde Bolu’da ittifak yapılacak mı?” sorusuna düzenlediği basın toplantısı ile son noktayı koydu.

Siyasi partilerin yerel seçim çalışmalarına devam ettiği ilimizde son günlerde Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) ile AK Parti arasında ittifak kurulacağı iddiaları konuşulmaya başlandı. Çeşitli basın kuruluşlarının ortaya attığı iddialar gölgesinde Ankara’ya giden MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran ve beraberindekiler MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli ve Genel Başkan Yardımcıları ile görüştüler. Ankara dönüşünde ayağının tozuyla MHP İl Başkanlığına gelen Cihan Başaran ve beraberindeki heyet bir basın toplantısı düzenledi. MHP Bolu Belediye Başkan Adayı İbrahim Doğan, İlçe Belediye Başkan Adayları, MHP İl ve İlçe yöneticileri ile çok sayıda partilinin katıldığı basın toplantısında açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı Cihan Başaran ittifak tartışmalarına son noktayı koydu.
“ONUN AĞZINDAN ÇIKMAYAN HİÇBİR SÖZ BİZİM İÇİN GEÇERLİ DEĞİLDİR”
Sözlerine, “Biliyorsunuz ki Milliyetçi Hareket Partisi bu yıl 50. yılını kutluyor, yani biz 50. yılını kutlayan genç, dinç, dinamik bir davayız. Bizim davamız hak davası, bizim davamız hakikat davası, bizim davamız milliyet davası. Aslında Milliyetçi Hareket Partisi büyük bir sevdadır arkadaşlar. 50 yaşındayız ama aslında bu daha bir bismillah arkadaşlar. İnşallah nice 50 yıllara” diyerek başlayan MHP İl Başkanı Başaran açıklamasında, “Hepinizin merak ettiği konu: Bolu’da Cumhur İttifakı olacak mı? Cumhur İttifakının bir ortağı olan, Cumhur İttifakının bir parçası olan, bir değeri olan Milliyetçi Hareket Partisi Bolu’da adayı olan İbrahim Doğan’ı geri çekip ve hatta ilçelerdeki adaylarını çekip ittifakı Bolu’da gerçekleştirecek mi? Bunu merak ediyorsunuz. Biz de bugün Cumhur İttifakı Bolu’da gerçekleşecek mi anlamında değil; Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanının bizlere 31 Mart yerel seçimlerinde vereceği çalışma talimatlarını öğrenmek üzere Ankara’ya gittik değerli arkadaşlar. Milliyetçi Hareket Partisi disiplinli bir dava partisidir. Milliyetçi Hareket Partisi’nde talimatlar Sayın Genel Başkan tarafından verilir ve harfiyen il başkanları tarafından uygulanır. Biz de konuşmaya tek yetkili Milliyetçi Hareket Partisidir ve onun Lideri Dr. Devlet Bahçeli’dir. Onun ağzından çıkmayan hiçbir söz bizim için geçerli değildir.
“İTTİFAK GÖRÜŞMEMİZ YOKTUR”
Cihan Başaran açıklamasında Ankara’da Milliyetçi Hareket Partisinin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Sadri Durmaz ziyaret ettiklerini belirterek şunları: “Efendim 31 Mart Yerel Seçimleri için Bolu’da ne emrediyorsunuz?’ dendiğinde kendileri bize şunu arz ettiler: ‘Bizim Bolu için herhangi bir ittifak görüşmemiz yoktur. Bolu’da Milliyetçi Hareket Partisi hem merkezinde hem ilçelerinde adaylarıyla beraber davamızı temsil edecektir.’ Değerli arkadaşlar bu Cumhur İttifakının Bolu’da hala yaşadığının da ispatıdır. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakının galip gelmesini istemektedir. Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakının ortaklarından, Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakı sevdalılarından, Cumhur İttifakının yandaşlarından Cumhur İttifakıyla beraber olan Milliyetçi Hareket Partisi adayıyla Bolu’yu temsil etmek istemiştir. Bunun da amacı şudur arkadaşlar: Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayları özel seçilmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi belediyeleri ehline emanet etmek istemektedir. Bu yüzden de Milliyetçi Hareket Partisinin belediye başkan adayları ehline emanet edilecek adaylar oldukları için Sayın Genel Merkezimiz Milliyetçi Hareket Partisinin Adayı İbrahim Doğan ile beraber devam etmeye ve Bolu’yu ehline teslim etmeye karar vermiştir.”
“BOLU’YU EHLİNE EMANET EDİN”
MHP İl Başkanı Başaran açıklamasının sonunda ise, “Bizim istediğimiz, kıymetli Bolu halkından talebimiz; Milliyetçi Hareket Partisi Bolu’da seçime yaklaştığımızda en sağduyulu partidir. Ve ehli hizmetin ehli, ehli hak ehli, ehli insan ehli, gönül ehli buradadır. Sizden ricam, sizden talebim adayım sahada sizlerle beraber olacak. Çünkü artık Milliyetçi Hareket Partisinin seçime ittifakla mı gidiyor mu gitmiyor mu tartışmaları bitmiştir. Milliyetçi Hareket Partisinin adayına sahip çıkın ve Bolu’yu ehline emanet edin” diye konuştu.

Etiketler