GündemSiyaset

BALABAN’DAN GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİNE TEPKİ

Bolu Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Burak Balaban, yaptığı yazılı basın açıklaması ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ı siyasi tavır göstermekle suçladı. Balaban açıklamasında, "Özcan belediyede görevini hakkıyla sürdürmeye çalışan personelin üzerinde siyasi sürgün politikasını hayata geçirmeye başlamıştır" dedi.

Bolu Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Burak Balaban, yazılı bir basın açıklaması yaparak Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı partizanlık yapmakla suçladı. Balaban açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “İktidar olmaya, seçim kazanmaya yıllardır aç olan bu zihniyet sandıktan çıkmak için olmadık vaatler ve sözler vermekten kaçınmamıştır. Belediye başkanlığı koltuğuna oturmadan önce vatandaşımıza mavi boncuk dağıtan, Bolu seçmenine olmayacak vaatlerde bulunan, yetmedi imzalı belge ile belediye çalışanlarından oy dilenen Tanju Özcan’ın gerçek yüzü her geçen gün biraz daha ortaya çıkmaktadır. Özcan 31 Mart yerel seçimlerini kazanmak için meydanlarda insanımıza söz vermiş, lakin bu güne kadar attığı adımların hiçbirinde verdiği söze uymamıştır. Göreve geldiği günden bu yana geçmiş yönetimin sözde bir takım yanlış ve eksiklerini dile getirerek beslenmiş ve varlığını bu türlü şovlarla sürdürmüştür. Özcan, bu güne kadar somut elle tutulur hiç bir işin altına imza atmamıştır.”
“ÖZCAN TARAFINDAN GÖREV KIYIMI YAPILMAKTADIR”
Açıklamasının devamında Burak Balaban, Başkan Tanju Özcan’ın, belediyede görevini hakkıyla sürdürmeye çalışan personelin üzerinde siyasi sürgün politikasını hayata geçirmeye başladığı iddiasında bulunarak, “Belediye birimlerinde Özcan tarafından görev kıyımı yapılmaktadır. Buradan alınan bu yanlış karardan dönmesi için Özcan’a sesleniyorum. Belediyede verimli çalışan, fayda sağlayan personele dokunma. Seçim sonrası meydana inip vatandaşın gözünü boyamak için kutsal kitabımız yol göstericimiz Kuran-ı Kerim ve bayrağımızı 3’er kez öptükten sonra elini Kuran-ı Kerim’e basarak, ‘Bolu Belediye Başkanı olarak, Bolumuzu tarafsız bir şekilde, kimseyi ayırmadan ve kimseyi kayırmadan gece gündüz çalışarak, istişareyi öne çıkararak, tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyup, kollayarak, harama el uzatmadan, hukukun üstünlüğüne ve Cumhuriyet değerlerine bağlı kalarak, kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden ayrılmayarak yöneteceğime Allah’ım ve namusum üzerine yemin ediyorum’ diyerek verdiğin sözü tut. Bu güne kadar parti ve görüş ayırt etmeksizin bağlı bulundukları birimde başarı gösteren belediye personeline sırf particilik oynamak için kıyma, partizanlık yapma. Birim müdür atamalarını kendine yakınlık uzaklık ilişkisi üzerine kurma. Liyakat ve görevini hakkıyla yapan belediyede görevli belediye çalışanlarına dokunma. Gel attığın bu yanlış adımdan dön, Bolu’nun zararına olacak işleri yapma inadından vazgeç!” dedi.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir