GündemSiyaset

AYDIN’IN DANIŞMANINDAN KARSU’YA CEVAP

AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın’ın danışmanı Taha Furkan Sönmezel, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kazım Karsu’nun hakkındaki iddialarına cevap verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Bolu İl Başkanı Kazım Karsu’nun, AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın’ın danışmanı Taha Furkan Sönmezel’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldığı sosyal medya paylaşımları hakkındaki iddialarına Sönmezel’den cevap geldi.
“HAKARET OLABİLECEK BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL”
Söz konusu iddialarla ilgili yazılı bir açıklama yapan Milletvekili Arzu Aydın’ın danışmanı Sönmezel, “Bahsi geçen iddiada, hangi paylaşımımdan rahatsız olunduğu bahsedilmemesine rağmen, kendi imkanlarımla CHP İl Örgütü’nden şifaen edindiğim bilgilere istinaden bundan yaklaşık 2 yıl önce paylaşılan paylaşımlarımın olduğu sonucuna varmış bulunmaktayım. Sözü edilen paylaşımlar o zaman piyasaya yeni çıkan ve halen daha yayımda olan ‘Yönünü Şaşıran Ok’ kitabından alınan kesitlerden ibarettir. Sözü edilen kitabın ‘hashtag’ olarak tüm kitleler tarafından paylaşıldığı sırada bu başlığa katılmış olmamdır. Yapılan paylaşımda hakaret olarak sayılabilecek, eleştiri hakkının sınırlarını aşan herhangi bir durum söz konusu değildir. Kaldı ki paylaşım yapıldığı süreç içerisinde Danışman sıfatımın olmadığını da ifade etmek istiyorum” dedi.
“CEVAP VERMEMEK NEZAKETSİZLİK OLUR”
Sönmezel açıklamasının devamında ayrıca, saygı duyduğunu belirttiği Kazım Karsu’nun CHP İl Başkanı olarak bu şekilde bir iddiada bulunmasının şahsını üzdüğünü belirterek, “Yıllarca AK Parti teşkilatlarında çeşitli kademelerde görev alan biri olarak aldığım teşkilat terbiyesi gereği CHP İl Başkanı’nın şahsımı muhatap almasına karşılık cevap vermemek nezaketsizlik olacağından dolayı bu açıklamayı yapmak hasıl olmuştur. Bu iddialarının temel sebebi zannediyorum ki, geçtiğimiz haftalarda CHP Belediye Meclis Üyesi bir hanımefendinin Cumhurbaşkanımıza karşı eleştiri sınırlarını aşan ve toplumun her kesiminde infial uyandıran paylaşımlarına karşılık bir rövanş almak amaçlıdır” sözlerini sürdürdü.
“NECİP MİLLETİMİZİN TAKDİRLERİNE BIRAKIYORUM”
Sönmezel açıklamasını şu cümleler ile sona erdirdi: “İddiada adı geçen AK Parti Bolu Milletvekilimiz Sn.Arzu AYDIN ile beraber Bolu’muz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizi bir kez daha ifade ediyor, konunun muhatabı şahsım olduğundan dolayı kendisine yine şahsımın cevap verdiğini kamuoyuna bildiriyor, meseleyi her zaman ki gibi necip milletimizin takdirlerine bırakıyorum.”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir