Gündem

AYDIN AÇIKLADI: İHALE 13 ARALIK’TA

AK Parti Bolu Milletvekili Av. Arzu Aydın ve Av.Fehmi Küpçü’nün, Sağlık Bakanlığı’nda yaptığı görüşmeler neticesini vermeye başladı.

AK Parti Bolu Milletvekili Av.Arzu Aydın Bolu’da mevcut bulunan 2 adet Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’ne ek olarak, 300 yatak kapasiteli yeni Fizik Tedavi Hastanesi’nin ihale aşamasına geldiğini duyurdu. Milletvekili Aydın yaptığı açıklamada “Sağlık Bakanlığı’mıza bağlı Bolu FTR Hastanesi’nin 2 tane olmasına rağmen özellikle çevre illerden hasta kabul ettiği için tedavi uygulanacak hastaların yatışları biraz zaman almakta. Özellikle Bolumuz’un Spor, Üniversite kenti olması hedefimiz olmakla birlikte Sağlık Turizmi’de ilimiz için son derece önem taşımakta. Bu anlamda ilimizin daha fazla hizmet alması adına elbette bizimle beraber İl Başkanımızın, Milletvekili arkadaşım Fehmi Küpçü’nün ve Sağlık İl Müdürümüz Muhammed Emin Demirkol’un da takip ettiği 3. FTR Hastanemiz ihale aşamasına geldi. Allah nasip ederse, 13 Aralık’ta ihalesi gerçekleştirilecek Bolu FTR Hastanemizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Sadece bununla da yetinmediklerini ifade eden Aydın, Bolu’da eksik olan uzman doktorlarla da alakalı bakanlık nezdinde çalışma yürüttüklerini ve en kısa sürede önemli olan bölümlere doktor atamalarının yapılacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir