Gündem

AK PARTİ’DEN HIZLI TRENE ŞARTLI DESTEK

Yüksek Hızlı Tren Hattının ilimizden geçmesi üzerine kamuoyu oluşturmak adına basın açıklaması yapan Cumhuriyet Halk Partili İl Genel Meclisi Üyelerinden Erhan Beykoz, AK Parti’nin konuya şartlı destek vermek istediklerini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partili İl Genel Meclisi Üyeleri, CHP İl Başkanlığında bir araya gelerek Yüksek Hızlı Tren Hattı ile ilgili açıklamalarda bulundular. Grup adına açıklamayı yapan CHP İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Erhan Beykoz, ellerini taşın altına koyduklarını ve gerekli adımları atacaklarını söyledi. Açıklamanın sonunda basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Erhan Beykoz, Yüksek Hızlı Tren Hattı konusunda AK Partili İl Genel Meclisi üyeleri ile bir görüşme yapıp yapmadıkları sorusu üzerine AK Partililerin “Siz Kanal İstanbul’u destekleyin, biz Yüksek Hızlı Treni destekleriz” şartı sunduklarını söyledi.
AK PARTİ’DEN “KANAL İSTANBUL” ŞARTI
İl Genel Meclisi’nde konuyu gündeme getirdiklerini belirten Beykoz söz konusu soruya şu cevabı verdi: “Biz bu açıklamayı İl Genel Meclisi’nde yapacaktık. İl Genel Meclisi’nde Ak Partili başta meclis başkanı ve grup başkanlarıyla görüştük. Bu siyaset üstü bir konu. Bu konuyu meclis olarak gündeme getirip harekete geçirmemiz gerekiyor dedik. Bu konu ile ilgili ortak bir açıklamamız olsun istedik. Yani bu sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin sahiplendiği bir konu olmasın istedik. Kendi gruplarıyla görüşmek istediler. Ayrıca Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay ile de görüştük. Destek verin, ilgilenin, ortak bir çalışmamız olsun dedik. Ama bize söyledikleri cevap şu şekilde oldu: ‘Kanal İstanbul’a siz destek verirseniz, biz de yüksek hızlı trene destek veririz’ dediler. ‘Bizim Kanal İstanbul’a destek verme ihtimalimiz yok, çünkü ilk itiraz dilekçesini veren bizleriz’ dedik. Biz Kanal İstanbul’u istemiyoruz, siz yüksek hızlı treni ister isteyin, ister istemeyin biz bu konunun takipçisi olacağız.”

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir