EğitimGündem

500 TAM PUAN ALARAK TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

1 Haziran'da gerçekleştirilen LGS'de bütün sorulan soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan Bolu Kavram Okulları öğrencisi Kerem Koçyiğit Türkiye birincisi olarak Bolu'yu gururlandırdı.

Bolu Kavram Okulları Öğrencisi Kerem Koçyiğit, sınavda sorulan 90 sorunun tamamını doğru cevaplayarak 500 tam puan aldı. Bu sonuçla Türkiye 1.’si olan Kerem Koçyiğit ailesinin, öğretmenlerinin ve Bolu’nun göğsünü kabarttı. LGS’de kazandığı bu büyük başarıyla hem okulunun hem de Bolu’nun gururu olan başarılı öğrenci Kerem Koçyiğit, Okul Kurucusu Orhan Can tarafından verilen plaketle ödüllendirildi.
Kazandığı birinciliğin ardından, sınava çok iyi çalıştığını belirten Kerem Koçyiğit, kendisini en iyi şekilde yetiştiren öğretmenlerine, her zaman destek olan okul yönetimine ve ailesine teşekkür etti. Kerem Koçyiğit’in bu başarı için oldukça disiplinli ve özverili çalıştığını dile getiren Okul Müdürü Zafer Bacıoğlu, hiçbir başarının tesadüf olmadığını belirterek, LGS sonuçları açıklandıktan sonra tüm öğrencilerinin yıl boyunca yaptığı çalışmalarının mükafatını fazlasıyla aldıklarını söyledi.
Bacıoğlu ayrıca, “Kavram Okulları olarak 45 yıllık tecrübemizle öğrencilerimizin hayatın her alanında başarıya ulaşmaları için çalışıyoruz. Biz eğitim hayatları boyunca öğrencilerimizin yeteneklerine göre yönlendirme yaparak hem derslerinde hem sosyal hayatta hem de sportif branşlarda kendilerini ispatlayacak imkanlar sunuyoruz” dedi.
BAŞARI ORANI YÜKSEK
Öte yandan 2019 LGS’ye giren Kavram Okulları öğrencilerinden Türkiye ve Bolu birincisi Kerem Koçyiğit yüzde 0,1’lik dilimde; 5’i yüzde 0,1 ile yüzde 2’lik dilimde; 5 öğrenci yüzde 2 ile yüzde 10’luk dilimde; 8 öğrenci ise yüzde 10 ile yüzde 20’lik dilimde yer aldı.
Ayrıca 17 öğrenci İnkılap Tarihi sorularının tamamını; 14 öğrenci İngilizce sorularının tamamını; 8 öğrenci Türkçe sorularının tamamını; 7 öğrenci Din Kültürü sorularının tamamını; 2 öğrenci Matematik sorularının tamamını ve 2 öğrenci de Fen Bilimleri sorularının tamamını doğru cevaplayarak büyük bir başarıya imza attı.
LİSEYE GEÇENLERE BAŞARI BURSLARI
Bolu Kavram Okulları, liseye geçen öğrencilere de sağladığı burs imkanları ile de öğrencilerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Üniversiteye hazırlığın 45 yıldır değişmeyen adresi Kavram Okulları’nda her LGS puanına özel bir burs oranı var.
Buna göre Kavram Okullarında 491-500 puan aralığına yüzde 100; 486-490 puan aralığına yüzde 85; 481-485 puan aralığına yüzde 70; 476-480 puan aralığına yüzde 60; 451-475 puan aralığına yüzde 50 ve diğer puan aralıklarına göre değişen burs imkanları ile lise öğrencilerinin tercih sebebi oluyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bunlar da Var!

Close