GündemSağlık

3 SERTİFİKALI 6 HASTANEDEN BİRİ BOLU’DAN

Bolu İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı İzzet Baysal Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi aldığı sertifikalar ile Türkiye’de adından söz ettiriyor.

İzzet Baysal Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesi’nde annelere, anne adaylarına, lohusalara, babalara, hasta yakınlarına, bebeklere ve çocuklara verilen ayrıcalıklı hizmetler gözden kaçmıyor. Verilen nitelikli hizmetlerin karşılığı olarak geçtiğimiz günlerde “Anne Dostu Hastane”, “Bebek Dostu Hastane” unvanlarını alan İzzet Baysal Devlet Hastanesi şimdi de “Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım” sertifikasını da alarak bu üç sertifikaya da sahip Türkiye’deki 6 hastaneden biri oldu.
“EKİBİMİZİ KUTLUYORUM”
Ülkede kendi alanında bu üç sertifikaya da birden sahip olan sadece 6 hastane olduğunu ve bunlardan birinin de bu sayede Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi olduğunu vurgulayan Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Rahmetli İzzet Baysal’ın ilk emaneti olan İzzet Baysal Devlet Hastanesi’ne bağlı Kadın Doğum ve Çocuk ünitemiz; ‘Anne Dostu Hastane’, ‘Bebek Dostu Hastane’ unvanlarından sonra ‘Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım’ sertifikasını da almaya hak kazanarak bu alanda her üç sertifikaya da sahip Türkiye’deki 6 hastaneden biri oldu. Değerli ekibimizi kıymetli çalışmalarından dolayı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir