GündemSağlık

2’NCİ SAĞLIK PANAYIRI YOLDA

Bolu İl Sağlık Müdürlüğü, geçtiğimiz aylarda il merkezinde gerçekleştirilen Sağlık Panayırının Gerede ilçesinde de yapılacağını duyurdu.

5 Kasım Pazartesi günü Bolu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenecek Sağlık Panayırı’nın Gerede’de olacağını belirten Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Emin Demirkol, Bolu ve Gerede halkını panayıra davet etti. İl Sağlık Müdürü Demirkol panayırla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Birkaç ay önce Bolu Merkez’de düzenlediğimiz ve Türkiye’de bir ilk olan ‘Sağlık Panayırı’ etkinliğimiz yoğun katılımlı ve faydalı bir etkinlik oldu. Panayırda sağlıkla ilgili pek çok etkinliğin yanı sıra sağlık taramaları, koruyucu hekimliğe dair uygulamalar ve sağlık bilincinin artmasına yönelik faaliyetler ile hekim standları, Kızılay Kan Bağışı aracı, hastalarımızın sanat sergileri ve çocuklar için eğlenceli programlar vardı. Aynı etkinliği şimdi de Gerede ilçemizde planladık. Yine pek çok standımızla halkımıza faydalı olmaya çalışacağız.”
5 Kasım’da Gerede Cumhuriyet Meydanında düzenlenecek Sağlık Panayırında pek çok kurumun kendilerine gönüllü olarak destek verdiğini dile getiren Demirkol ayrıca, “Başta Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ve Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka olmak üzere, Kızılay’a, Gençlik Merkezi’ne ve panayır için özveri ile çalışan tüm personelimize teşekkür ederim” diyerek sağlık alanındaki bu tür etkinliklere devam edeceklerini belirtti.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir